Hráči odehráli nemasný-neslaný vstup do turnaje

FK KOŠŤÁLOV – SK BAKOV

1:2 (0:1)

Branky: 11.Resl ml., 87.Beránek

Sestava 1.pol. : Louda T. - Sameš , Resl ml. , Prokůpek , Hozák - Cecava , Formáček , Pokorný , Vitmajer T. - Říha - Brož

Sestava 2.pol. : Louda T. - Sameš , Resl ml. , Pilz , Hozák - Cecava , Formáček (67.Prokůpek), Říha (75.Beránek), Vitmajer T. - Louda M. , Brož  (67.Pokorný)

První přátelský zápas odehrál Bakov v rámci zimního turnaje v Lomnici nad Popelkou na tamním umělém povrchu. Vítězství nad Košťálovem nebylo přesvědčivé jako vloni (5:1). Povedl se vstup do turnaje. Což bylo jediné pozitivní, co mohl v pozápasovém hodnocení výkonu na adresu svého poslepovaného týmu trenér Kamenický říct. Byl spokojený, že jeho chlapci zápas neodflákli a navázali na první kondiční tréninky.

Nerozehranost se během první půlky proměnila u některých hráčů v obrovskou nejistotu. Smůla se nalepila na kopačky především Brože a Vitmajera. Jejich neúspěšná individuální tažení na košťálovskou branku udělalo ze zápasu drama, místo toho, aby ho proměnili v exhibici. To se však nestalo, a první tři body do tabulky musel zařídit až těsně před koncem žolík, nestor bakovské kopané, střídající Milan Beránek.

O vedení v zápase se postaral na počátku zápasu Resl junior, když poslal míč do sítě po zahraném rohu. Po vyložených šancích výše jmenovaných smolařů se skore neměnilo. Šok trenéra nastal po našem vhazovaném autu, které skončilo balónem v naší síti - 1:1. Nakonec spravedlivého vítězství se zrodilo po průniku přes tři hráče Michala Loudy. Individuální šanci zakončil přihrávkou do nezištné pozice hrajícímu asistentovi trenéra. Jeho kolega na lavičce první přípravu lakonicky shrnul: „Očekávání nebyla velká, průběh zápasu to potvrdil“.