Jílové nás usadilo 4 góly

FC Jílové - SK Bakov nad Jizerou - 4:0 (1:0)

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 24. kolo

Sestava: Janura – Bláha, Sedláček, Koťátko, Smetana  – Kořínek, Beran, Frelich,Hůlka,Vaněk – Mlynka

Střídání: Malina, Hammer, Špringer

Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na hřišti fotbalového klubu, který těží ze spolupráce s ligovou Slávií. Po trestuhodném výkonu jsme naprosto zaslouženě prohráli hrozivým vysokým rozdílem branek, navíc s mužstvem, které herní kvalitou rozhodně nepřevyšovalo naše.

První poločas se nesl ve znamení herního oťukávání  bez vyložených brankových příležitostí na obou stranách. Domácí se nás snažili dlouhými pasy za naší obrany překvapit. S jejich pokusy si obrana v čele s Janurou poradila. Na druhé straně ani střelecké pokusy Berana a Hůlky neohrozily domácího brankáře. Když už se zdálo, že obě mužstva odejdou do kabin za bezbrankového stavu, přišla ztráta míče ve středu hřiště, kolmá přihrávka za naši obranu a domácí útočník propálil bezmocného Januru.

Ve druhém poločasu přišel naprostý zmar v naší hře. Touha udělat něco s výsledkem zůstalo pouze naším zbožným přáním. Nesmyslný aut Smetany na střed hřiště, Hůlkova ztráta a druhá branka v naší síti. Korekci výsledku měl na kopačce Hůlka po přihrávce Berana, bohužel neuspěl. Pravidlo nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Opětovná ztráta míče ve středu zálohy a třetí zářez v naší síti. V závěru mistrovského zápasu jsme si vypracovali sérii rohových kopů, ze kterých jsme nic podstatného nevytěžili. Naopak domácí nám na cestu domů přibalili čtvrtou branku do batohu a ukončili zápas, který měli plně pod kontrolou. Kde byli v tuto chvíli naši záložníci mimo obrany, je ve hvězdách.

Mužstvo podalo velmi špatný taktický výkon. Zcela naivním charakterem hry by neuspělo ani proti týmu z nižších soutěží. Útok neexistoval, záloha se hledala, kombinace mezi středovými hráči je nadlidský úkol, stejně jako návrat do svého prostoru po ztrátě míče. Obrana na všechno sama nestačila. Tímto stylem hry nemůžeme v této výkonnostní třídě hrát. Jediným světlým okamžikem byl výkon mladého Koťátka, který nastoupil v základní sestavě za absentujícího Flodrmana.

L. Bláha