BAKOVSKÝ MODERNÍ PĚTIBOJ - 2015

LEDEN = BĚŽKY

V lednu proběhla první sportovní disciplína z ročního planovaného harmonogramu s podtitulem "Rádi si děláme žízeň". První aktivitou mimo fotbal byl BĚH NA LYŽÍ. V rámci zimního soustředění se sešla necelá třicítka hráčů, funkcionářů a přátel SK BAKOV v tradiční běžkařské mece, v Jizerských horách. Během 4 dnů se najezdilo více jak 80kilometrů. Denní trasy kopírovaly převážně stopu Jizerské padesátky, která proběhla o týden dříve. Samozřejmě nechyběl ani výlet do Polska.

KVĚTEN = KOLA

V polovině května proběhla druhá akce roku pořádaná naším fotbalovým klubem. Na programu byla CYKLOTURISTIKA. Na Jizerku se tentokrát braly místo tašek se zimním oblečením pouze lehké baťůžky. Váha zavazadla byla velice důležitá, poněvadž doprava tam i zpět byla na kolech. Přesněji řečeno do tradiční horské ubytovny Stará Pila se jelo z Bakova do Kořenova vlakem a zbylých 10 km se do kopce šlapalo. Tento způsob přepravy využila z celkového počtu 25 účastníků většina. Pouze 9 cyklistů se z různých důvodů dopravilo do nejchladnější obce v ČR autem. Ovšem pondělní návrat domů se odehrál celý v sedle kola. Přejezd, vrchol třídenního relaxačního pobytu na horách, dala skupina 18-ti borců. Ostatní nedostali dovolenou, a tak jim pobyt skončil v neděli. Návrat k rodinám byl za ideálního počasí přes Bedřichov, Liberec, Ještěd a Český Dub, a cyklopočítače natočily téměř 90km. Hrdinou dne se stal bezesporu Karel „Šáda“ Wollman. V sobotu na Jizerce oslavil 66.narozeniny a v pondělí zdolával se sebezapřením jeden kopec za druhým. V cíli na bakovském stadionu před ním smekli všichni pomyslný klobouk…fotky z Jizerek ZDE

ČERVEN = PREFA CUP

Třetí plánovanou akcí roku je 20.června fotbalový turnaj starých gard. Na 3.ročník turnaje je přihlášeno prozatím 9 týmů. Kromě dvou domácích by měly přijet mužstva N.Vsi, Čejetic, Herty Praha a vítěz předchozích ročníků M.Hradiště. Nově se přihlásily gardy Libáně, D.Bousova a Slavíci Bakov.

ČERVENEC = TENIS

V červenci je na programu čtvrtá sportovní disciplína, TENISOVÝ TURNAJ pod názvem Bakovský grendslem. Turnaj čtyřher je naplánována na sobotu 18.července. O tom víkendu to bude měsíc, co skončila fotbalová sezona. A tak tímto turnajem se zahájí letní příprava na další sezonu krajské a okresní soutěže dospělých.  

PROSINEC = PING-PONG

Pátým a zároveň posledním sportem z pětiboje bude v prosinci PING-PONG. Poslední víkend před Štědrým dnem proběhne turnaj jednotlivců.