SK Bakov B – SK Židněves

4:0 (3:0)

Branky: 10.Louda, 20.Košvanec, 35.Resl, 65.Kendík

Sestava: Lehký – Sameš, Prokůpek st., Šavrda, Vaněk (46.Šulc) – Řehák (80.Dlask), Prokůpek ml.(70.Bareš), Košvanec, Louda – Resl, Kendík

BAKOVSKÁ REZERVA z úvodních podzimních zápasů vytěžila maximum bodů a usadila se na čele tabulky. I když k oběma domácím utkáním nastoupila značně improvizovaných sestavách. Trenér Resl měl před nedělními mači s postavením základních jedenáctek plnou hlavu starostí. V prvním případě mu znesnadnil práci vysoký počet hráčů na dovolených a marodce, před druhým podzimním mistrákem musel oželet několik hráčů pro potřeby Áčka, poněvadž trenér Kamenický hrál se svým týmem souběžné utkání v Rejšicích, což mělo samozřejmě prioritu. Nakonec to oba dva koučové zvládli, postavili úspěšné jedenáctky, které pro Bakov zajistily do tabulek 6 bodů s celkovým skóre 6:0…

TRÉNINKOVÉ HŘIŠTĚ č.2 přineslo B-týmu dvě vítězství v nové mistrovské sezóně. Společně s vítěznými letními testy drží Bakov na novém pažitu svou několikazápasovou neporazitelnost. Ovšem jeho stinnou stránkou je nepříliš kvalitní povrch, který má na svědomí tři hráče. Nejprve si v generálce před soutěžemi pohmoždil kotník Zajíček, poté první zápas proti SKP nedohrál Šavrda a tuto neděli šel předčasně z placu s vyvrknutým kotníkem Vaněk. A tak nasnadě je otázka, zda se má pokračovat ve vítězné šňůře anebo šetřit kotníky hráčů?

SOUPEŘ ZE ŽIDNĚVSE zlobil pouze prvních deset minut. Během nichž kopal tři rohy a tlačil se před Lehkého. Pak se po levé straně podruhé protáhl před hostující branku Louda a nakonec prudký centr z ostrého úhlu přetavil v nečekaný první gól. O dalších deset minut později hostující brankář již po druhé chyboval a opět z levé strany proletěl míč podél jeho bližší tyči za jeho záda. Autorem střely byl Košvanec – 2:0. V tu chvíli se hra hostí zhroutila jako dům z karet. Přitom do Bakova přijel soupeř, který před týdnem porazil jednoznačně Bělou p/B (5:0) a budil respekt.

DRUHÝ POLOČAS domácí pouze kontrolovali hru a hrálo se v poklidném tempu. I když výsledek mohl být výraznější, ale Bakov logicky polevil a stejně jako minule soupeře šetřil. Poslední hřebíček do pověstné rakve zasadil dorostenec Kendík. Z těžké pozice technicky umístil střelu do šibenice.  Stalo se zvykem, že mezi střelce se pravidelně zapisuje i neúnavný ohrožovatel soupeřových brankářů Jan Resl, trenér a útočník v jedné osobě, který v loňském ročníku svými trefami zastínil mladší ročníky. I tentokrát pochopitelně rozvlnil sítě a třetí podzimní trefou ve dvou zápasech vytáhl Bakov B na průběžnou pozici lídra III.třídy skupiny A. Jak dlouho se bakovská rezerva na výsluní udrží?