Konečně - dobrý výkon a vítězství nad Semicemi

SK Bakov nad Jizerou – Sokol Semice 1:0 (0:0)

6.kolo podzimní sezóny A třídy 2011/2012

Branka: Beran Josef

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Zajíček, Vaníček  – Bláha J.,Beran, Hůlka, Bláha L. – Vaněk, Hammer

Střídání:  Nagy, Koťátko, Špringer

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k mistrovskému utkání: V šestém kole mistrovské soutěže jsme nastoupili na domácím hřišti proti týmu ze Semic s velkým odhodláním, konečně prolomit nepříznivé výsledky a zažít radost z vítězství a zisku prvních bodů do naší tabulky. V zápase absentovali nemocný Frelich a zraněný Flodrman.

Naše mužstvo od samého začátku bylo velmi aktivní, nově složený útok ve složení Hammer, Vaněk se byl o každý metr a svým důrazem zaměstnával hostující obranu. Hned v prvních minutách jsme si vypracovali brankové příležitosti. Bláhova střela těsně minula branku, o minutu později jeho volej zablokoval obránce hostí. Hosté většinou zahrozili po rychlých kontra protiútoků, naštěstí branku Janury neohrozili. Naopak jsme to byli nadále my, kdo diktoval tempo hry a další příležitosti přicházely. Hlavička Zajíčka byla také neúspěšná. V největší šanci prvního poločasu se ocitl Beran po pěkné kombinační akci, bohužel ani on nezacílil mezi tyči hostujícího brankáře. Bezbrankový stav k naší nespokojenosti vydržel do konce první půle.

Druhý poločas přinesl výrazné zlepšení hry našeho soupeře, který si vypracoval dvě vyložené brankové příležitosti, které nezakončil do naší sítě. Nejprve ukázal své umění brankář Janura, který robinzonádou na brankové čáře vyškrábl hlavičku hostujícího útočníka, poté se zcela sám na odkrytou branku řítil útočník hostí, který nedokázal v bezprostřední blízkosti dorazil míč do branky. Od pohromy nás zachránila tyč naší svatyně! Nakonec jsme silou vůle a disciplíny přetavili zápas do vítězného konce. Pár minut před koncem se nádherně trefil z přímého kopu Beran a rozjásal naše fandy v hledišti. Soustředěnou obranou jsme naše důležité vítězství nakonec uhájili.

Mužstvo zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost v utkání, zvláště první půle se musela líbit.