Pouze jeden moment rozhodl o kýžených třech bodech.

SOKOL KOSOŘICE – SK BAKOV

0:1 (0:0)

Branka: 52.Říha (pen.)

Sestava: Majzlan – Cecava, Kamenický, Resl, Hozák – Vitmajer P. (90.Pilz), Frelich, Formáček, Čurej (57.Ajchler, 90.Beránek) – Říha, Louda (81.Kohnhäuser)

Poprvé na jaře se na venkovním hřišti představilo naše A-mužstvo. Ve srovnání s úspěšným vstupem do druhé poloviny jarní fáze se zápas nedal srovnat. Jednak terén nebyl optimální a také přístup k zápasu od některých hráčů nebyl totožný. Proto se kabinou o poločasové pauze prohnala bouřka. Zápas nevalné úrovně nakonec rozhodl jeden nešťastný moment v pokutovém území.

V prvním poločase se postarali o rozruch před brankou vlastní hráči. Domácí obrana i s brankářem byla v tomto směru aktivnější. Ve 13.min poslal kosořický bek malou domů, jenže domácí brankář se nacházel na zcela opačném místě a chyběl pouhý jeden metr, aby se míč dokutálel do sítě. O pět minut později předvedl kosořický gólman další chybu. Balon chytal jak horký brambor a nechybělo moc, abychom jeho nejistotu využili. I na druhé straně docházelo k nečekaným situacím. Párkrát vypadli z role Resl nebo brankář Majzlan. Ten hlavně zavařil svým spoluhráčům několika rozahrávkami. Hodně se pasovalo a po našich podběhnutých balónech se domácí hráči dostali do šancí. Ovšem hrstku diváků nejvíce pobavil kosořický Adámek. Ve snaze zastavit míč před autovou čárou vyběhl do prostoru mezi diváky a výlet ukončil nebezpečně vypadajícím pádem na beton. Naštěstí se ihned oklepal a bez ošetření se vrátil do hry.

Sedm minut po pauze přišlo rozhodnutí. Domácí Kumbera zahrál ve vápně rukou a Říha z penalty zavěsil. Provinilý hráč u hlavního rozhodčího tak vehementně reklamoval posouzení jeho asistenta, že mohl být klidně potrestán žlutou kartou. Ty však v sobotu arbitr nepoužíval. V 65.min přežil Bakov svou klinickou smrt, když po hlavičce Lochmana přistál míč na jeho brankové konstrukci a po následných zmatcích dostala obrana balon se štěstím mimo nebezpečný prostor. Ke konci zápasu se dostávali bakováci do slibných příležitostí, ale útočníci neměli svůj den, a museli jsme se spokojit s jednobrankovým vítězství.

Oba týmy nepředvedly fotbal, spíše nakopávanou. Kombinaci se na špatném terénu za ideálního fotbalového počasí nevedlo. Bakov představil ve svých řadách oba nováčky, na levém záložníkovi levonohé Čureje a ve druhém poločase utočného Ajchlera. Oba hradišťáky Bakov přivítal ve svých řadách těsně před vypršením přestupového termínu. Příští zápas odehrajeme na domácím hřišti proti Beznu. Hosté budou outsiderem, doposud získali pouhý jeden bod a jistě sestoupí do nižší soutěže. Tyto zápasy nám nikdy moc nešly. Trenér Kamenický se bude muset proměnit v psychologa a během týdne hráče namotivovat na očekávající průběh zápasu.