Memoriál Václav Oplta 2016 - 40.ročník

Bakov v souboji o bronz vrátil nedávnou porážku Kosmonosům

I letos se konal žákovský turnaj, jímž si klub SK Bakov n/J-oddíl kopané připomíná v roce 1972 tragicky zesnulého bakovského brankáře. Tentokrát netradičně v neděli se brzo po ránu sjely týmy do areálu V Podstrání. Šestici účastníků tvořily FK Neratovice, MFK Podještědí, Bělá pod Bezdězem, mladoboleslavský Sporting, FK Kosmonosy a samozřejmě bakovští žáci.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých postoupili dva nejlepší do semifinále. Třetí mužstva si zahrála o konečné na 5.místo.

Jubilejní 40.ročník se odehrál před zraky pana František Oplta a jeho manželky. Bratr Václava Oplta přijal pozvání od organizátorů turnaje s velikým potěšením. Radost mu udělalo i setkání po dlouhých letech s přítomnými ikonami bakovského fotbalu, a to s pány Miroslavem Dvořákem a Karlem Wollmanem.

Nad letošním turnajem převzalo záštitu Město Bakov nad Jizerou. Pan starosta Radim Šimáně předal nejlepším týmům originální poháry vytvořené keramickou dílnou Hrnčířský dvůr Zvířetice. Zároveň s pohárem převzali hráči prvních třech nejlepších týmů z rukou předsedy fotbalového klubu Romana Vaňka dorty, které zdarma dodala bakovská Cukrárna U Pavoučka. Srdečné poděkování si tak zaslouží majitelka provozovny paní Jana Nastoupilová.

Organizátoři ocenili také individuální výkony jednotlivých hráčů. Z nominací od trenérů a vedoucích mužstev vzešel nejlepší hráč a nejlepší brankář turnaje. O gólmanovi bylo rozhodnuto jednohlasně. Zákroky Petra Vlka z Kosmonos zaujaly všechny. Ocenění nejšikovnější hráč v poli nakonec se shodným počtem hlasů převzala hráčka - bakovská Eliška Cibulková.

Semifinále 1:     MFK Podještědí – Kosmonosy 4:0

Semifinále 2:      Neratovice – SK Bakov 4:0

O 5.místo:         Bělá pB – Sporting MB 6:1

O 3.místo:      SK Bakov Kosmonosy  2:0

Finále:         MFK Podještědí – Neratovice 3:0