min "A" mají první bod a "B" boduje pravidelně

Minižáci – zhodnocení předchozích dvou týdnů

V sobotu 24.9.2011 se naši nejmenší fotbalisté – tým „A“ představil v druhém ze čtyř turnajů v rámci Okresního přeboru na hřišti Dobrovice. Soupeři byl „A“tým domácích, Luštěnic „A“ a Bělé pod Bezdězem. V prvním turnaji hraném před dvěma týdny na domácím hřišti se našim benjamínkům nepodařilo bodovat.

Bakov „A“ – Luštěnice „A“ – 1:1

V prvním utkání nastoupili naši hráči proti Luštěnicím. Kluci od začátku předváděli bojovný výkon, bylo znát, že již mají první kroky v mistrovském utkání za sebou a se soupeřem drželi krok. Do přestávky se ani jednomu mužstvu nepodařilo skórovat, a to i přes několik slibných šancí na obou stranách. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo soupeře „přišpendlit“ před jeho branku a to vyústilo ke vstřelení první branky utkání Ondrou Prokůpkem. Soupeř začal být aktivnější a několikrát před naší brankou zahrozil. Vše likvidovala obrana nebo brankář. Bohužel dvě minuty před koncem utkání se již nepodařilo zlikvidovat střelu soupeře a stav byl vyrovnán. Do konce se již nic nezměnilo.

Bakov „A“ – Dobrovice „A“ – 1:7

V druhém utkání jsme změřili síly s týmem Dobrovice „A“. Do tohoto utkání snad nastoupilo jiné mužstvo. Bojovnost se vytratila, fotbalové myšlení najednou nebylo k nalezení, hráči vůbec neposlouchali pokyny trenérů. A tak skóre vyskočilo až na 1:7. Naše mužstvo se dopustilo mnoha chyb v obraně i v přechodu do útoku, vázla kombinace. Vyskytlo se i několik chyb brankáře. Prostě smolné utkání po všech stránkách.

Bakov „A“ – Bělá pod Bezdězem – 0:5

Poslední utkání s Bělou p.B. se neslo v podobném duchu jako předchozí s domácím mužstvem. A to i přes to, že hráčům bylo o přestávce vysvětleno, jaké dělají chyby. Brankář opět nepochopil, kdy se jedná o malou domů a kdy může míč chytit. Z takové chyby jsme dostali dva góly. Soupeř měl plno akcí, ale také hodně nepřesností. Proto není výsledek tak hrozivý.

Po prvním utkání jsme byli spokojeni s výkonem nově se rodícího mužstva, které byl mělo hrát v téměř stejném složení dvě sezony. Bohužel další dvě utkání byla velkým zklamáním.

Na některých hráčích je značně vidět jejich nevyhranost, chybějící zkušenosti. Někteří nejsou schopni během utkání poslouchat pokyny trenérů, vůbec je nevnímají.

Sestava : Boček – Turek, Adam, Hrabánek – Šulc – Prokůpek.

Střídali : T. Páchym, D. Páchym.

 

Naše „B“ mini bylo v sobotu účastníkem turnaje v rámci Okresní divize IV.A. Jednalo se již o druhý turnaj se soupeři z Dlouhé Lhoty, Struhy „B“ a Akumy. První turnaj se odehrál minulý týden na našem hřišti a naše mužstvo získalo čtyři body. A to těmito výsledky:

Bakov „B“ – Dlouhá Lhota – 9:1, branky 3x Stránský, 3x Culek, 1x Žák, Páchym T., Páchym D.

Bakov „B“ – Akuma - 0:4

Bakov „B“ – Struhy „B“ – 1:1, branka 1x Boček.

 

Na druhém turnaji, který se odehrál tuto sobotu v Dlouhé Lhotě a v sestavě se objevilo několik dětí, které měly teprve první zkušenosti s mistrovským utkáním, získalo naše „B“ mužstvo krásných šest bodů, a to těmito výsledky :

Bakov „B“ – Dlouhá Lhota – 4:2

Bakov „B“ – Struhy „B“ – 2:0

Bakov „B“ – Akuma – 2:6.

Na těchto pěkných výsledcích se podíleli:

Culek, Jireš, Stránský, Smetana, Beránková, Gregor, Žák, Zeman.

 

Mužstvo „B“ rovněž absolvovalo první kolo Okresního poháru Štika Cup, kdy 14.9.2011 hostilo mužstvo z Dlouhé Lhoty a výhrou 14:1 si zajistilo postup do druhého kola, kdy se 1.10.2011 od 10.00 h utká na domácím hřišti se soupeřem Struhy „A“.

 

Mužstvo „A“ hraje druhé kolo Štika Cupu ve středu 28.9.2011 od 10.00 h na domácím hřišti s mužstvem Zdětína.

 

V rámci Okresního přeboru, divize I.A se mužstvo „A“ v sobotu 1.10.2011 zúčastní třetího turnaje na hřišti v Bělé pod Bezdězem.

 

„B“ mužstvo zajíždí 2.10.2011 v rámci divize IV.A v neděli 2.10.2011 na hřiště mužstva Struhy „B“.

Leoš Adam