Minižáci - hodnocení podzimu 2011

Do podzimní části nové sezony 2011/2012 jsme vstupovali s velkými změnami. A to nejen v hráčském kádru, kdy do žáků přešli všichni pravidelně nastupující hráči, ale i změnou systému hry. Zmenšilo se hřiště, a to na ¼ celé hrací plochy a snížil se i počet hráčů základní sestavy na 5+1 z původních 7+1. Proto jsme přistoupili k přihlášení dvou mužstev do okresního přeboru, a to vzhledem k počtu dětí, které se pravidelně zúčastňují tréninků. „A“ mužstvo bylo přihlášeno do 1.A divize, kde mělo za soupeře Bělou p.B., Luštěnice „A“ a Dobrovice „A“. Mužstvo „B“ bylo v nejnižší 4.A třídě se soupeři Akuma MB, Struhy „B“ a Dlouhé Lhoty.

Soutěž se hraje systémem čtyř turnajů, po jednom vždy na hřišti jednoho ze soupeřů. Při každém turnaji se střetné každý s každým. Takže během turnaje odehraje mužstvo tři utkání, vždy 2x15 min.

 

„A“ mužstvo výsledky :

 

I. Bakov (místo konání turnaje)

„A“ : Bělá  0:5

„A“ : Luštěnice  1:5

„A“ : Dobrovice 3:6

 

II: Dobrovice

„A“ : Luštěnice 1:1 – první bod

„A“ : Dobrovice 1:7

„A“ : Bělá – 0:5

 

III. Bělá

„A“ :  Bělá 0:5

„A“ : Luštěnice 1:9

„A“ : Dobrovice 2:5

 

IV. Luštěnice

„A“ : Luštěnice 3:3

„A“ : Bělá 3:3

„A“ : Dobrovice 7:1

 

Zisk pouhých 3 bodů nás řadí na čtvrté místo. Mužstvo se teprve oťukávalo, tři turnaje chyběl V. Štučka, jeho přítomnost byla znát v posledním turnaji. Téměř chybí ročník 2001.

 

Pohár :

  1. kolo jsme nehráli
  2. kolo jsme přivítali Zdětín a zvítězili 4:1
  3. kolo jsme jeli do Kněžmosta, kde jsme po prvním poločase vedli 2:0. Soupeř na nás ale v druhé půli vlétl a najednou jsme prohrávali 4:2. Všechny síly jsme vrhli do útoku a podařilo se nám nakonec zvítězit 6:4. Nervákový zápas.

Mezi čtyřmi nejlepšími přivítáme na jaře Luštěnice „A“.

 

„B“ výsledky :

I. Bakov

„B“: Dl. Lhota 9:1

„B“: Struhy 1:1

„B“: Akuma 0:4

 

II. Dl. Lhota

„B“:  Struhy 2:0

„B“: Dl. Lhota 4:2

„B“:  Akuma 2:6

 

III. Akuma

„B“: Struhy 2:3

„B“: Akuma 2:3

„B“: Dl. Lhota 5:2

 

IV. Struhy

„B“: Struhy 2:1

„B“: Dl. Lhota 4:0

„B“: Akuma 3:1

Nejúspěšnější turnaj, plný zisk bodů.

Celkem za podzim jsme získali 22 bodů a s přehledem skončili na druhém místě za Akumou.

Mužstvo je složeno ze začínajících dětí, vždy doplněné některým z hráčů, který se pohybuje výkonnostně mezi oběma mužstvy.   
Pohár :

  1. kolo doma s Dl. Lhotou výhra 14:1
  2. kolo doma se Struhy „A“ prohra 0:5.

Věřím, že se mužstvům povede na jaře lépe, hlavně áčku. Absence ročníku 2001 je hodně znát. Zase je to ale o dalších ročnících, kdy ročník 2002 a vyšší jsou již zastoupeny a zkušenosti mezi většími dětmi se jim v dalších letech neztratí. Jen mám obavu z toho, že někteří hráči mají fotbal jako doplňkový sport a tak je jejich budoucnost u fotbalu nejistá.

 

Leoš Adam