Minižáci mají nakročeno k zisku poháru

První finále se hrálo ve středu 11.5. na bakovském hřišti. Pro nemoc chyběli Zemanec a Culek, ale i přes absence mužstvo perfektně splnilo pokyny trenérů a od první minuty diktovalo tempo zápasu a předvším pohlednou hrou se vytvářelo velké množství šancí.

Hned z rozehry si ze soupeře udělal slalomové tyče Říha, obešel tři soupeře, přihrál Prokůpkovi a jeho střelu si srazil do sítě hosující obránce - 8 vteřina zápasu 1:0. I nadále jsme soupeře přehrávali převeším hrou po zemi a po stranách. Druhý gól padl po rohovém kopu, kdy Říhův centr na první tyči tečoval obránce do vlastní sítě - 2:0. pak se blýskl dělovkou z půlky hřiště Resl, ale trefil jen břevno. Stejný hráč se o chvilku později postavil k trestné kopu a za pomoci lehké teče obránce se měnilo skóre potřetí. Čtvrtou branku vsítil Prokůpek, který se prosadil po důrazu ve vápně. Velké množství šancí a především střel z dálky pochytal brankář Dobrovic nebo skončily mimo branky.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, Bakov tlačil a hosté se jen bránili. Další šance měl Hulinský, ale jeho střely stačil brankář srazit na roh. Z mnoha šancí se již podařilo proměnit jen dvě. Nejprve Prokůpek střelou pod břevno z úhlu a poté dvojice Dohalský, Prokpek přehrála soupeře narážečkou a Dohalský uzavřel zápas.

Bezchybná obrana, rychlý gól, neúnavný špílmachr Říha a především pohledný fotbal plný narážeček zajistil Bakovu výrazný náskok do odvety. První zápas absolvoval Zeman a nevedl si špatně.

Branky: 3 x Prokůpek, Resl, Říha, Dohalský.

Sestava: Hašek - Hulinský, Resl, Marcinko - Šulc, Říha, Dohalský - Prokůpek. Střídali: Adam, Štučka, Zeman.

Trenéři: P. Špringer a J. Resl