Mistrovská sezóna naší přípravky hlásí konec

V pátek 11.10.2013 jsme v domácích podmínkách v Bakově nad Jizerou vstoupili do posledního mistrovského soutěžního kola. Jednalo se o konečné čtvrté kolo, hrané formou turnajů. V těch turnajích jsme se střetli s Dobrovicí A, Benátky nad Jizerou a sousedem z Bělé pod Bezdězem. Nutno dodat, že nám na poslední kolo nepřálo počasí, jelikož po celý turnaj vydatně pršelo. V úvodním utkání jsme narazili na lídra skupiny a to Dobrovice A. Do utkání jsme vstoupili aktivně, kdy hned v úvodu jsme se brankou Havrdy dostali do vedení. Náskok jsme do poločasu ztratili po stříleném centru na branku, který bez povšimnutí naší obrany zaplul až do sítě Culka. V druhém poločase soupeř otočil výsledek na svou stranu v poměru 1:3. Před koncem utkání se nám povedlo korigovat na 3:2 Davidem Páchymem. Zbývaly tři minutky do konce tak jsme začali hrát na riziko a tím více otevřeli obranu, kdy jsme inkasovali po čtvrté. Tato branka stanovila konečný výsledek v náš neprospěch 2:4.

Do druhého utkání jsme vstoupili proti Benátkám nad Jizerou. V tomto utkání jsme se jako v prvním prezentovali bojovnou hrou. Ze hry jsme si vytvořili řadu slibných brankových příležitostí, které jsme proměnili jen minimálně. A tak se projevilo pravidlo nedáš dostaneš. My jsme bohužel dostali čtyřikrát a soupeřovi jsme naložili jen dvakrát a to pokaždé naším útočníkem Havrdou.

V posledním utkání jsme narazili na Bělou, se kterou jsme nakonec remizovali 0:0. Vzhledem k silnému dešti, již byl terén podmáčený. Tudíž terén nenahrával žádnému kombinačnímu fotbalu, což se projevilo na výsledku. Do toho se přidal chlad a hřáči místo se soupeřem a míčem bojovali spíše s počasím a se sebou.

Poslední mistrovský turnaj nás poslal na čtvrté místo tabulky, což znamená, že v jarních utkáních budeme bojovat o udržení v nejvyšší soutěži, což je prvořadý cíl soutěž udržet pro nastupující silné ročníky 2004 a mladší. Pokud budeme předvádět hru jako v posledních dvou turnajích a přikloní se k nám štěstí, tak by to neměl být nereálný cíl. I nadále do odvolání budeme pokračovat v pravidelných trénincích úterý – pátek od 16:00 hodin.

Sestava:  Culek – Zeman, Smetana, Páchym Tomáš – Havrda, Páchym David

Střídali:  Jireš, Hulinský, Kaiser, Gregor

Bakov – Dobrovice A 2:4

Branky:   Páchym David, Havrda

Bakov – Benátky 2:4

Branky:   2x Havrda

Bakov – Bělá 0:0