Na hřišti lídra Áčko prohrálo 2:0

SK Slavia Louňovice - SK Bakov nad Jizerou  2:0 (1:0)

Sestava: Janura – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Bláha  – Vaněk, Beran, Zajíček,Hůlka,Nagy – Mlynka

Střídání: Špringer, Formáček, Dlask

 Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na hřišti vedoucího týmu soutěže z Louňovic. Díky velmi silnému finančnímu zázemí nastupující v jeho dresu řada bývalých hráčů z vyšších tříd. Naše mužstvo se představilo bez distancovaného obránce Smetany, pro nemoc k utkání neodcestovali Malina a Kořínek, z pracovních důvodů chyběl Frélich.

V samém úvodu mistrovského utkání se v obrovské šanci ocitl domácí útočník po špatném zabezpečení středu naší obrany. Naštěstí jeho střela šla mimo branku. Domácí měli míč častěji na kopačkách, diktovali tempo hry, ale do vážnější vyložené brankové příležitosti se nedostávali. Největší nebezpečí hrozilo od domácích ze standartních situací a právě jednu takovou se nepodařilo odvrátit. Zbytečný faul u rohového praporku a následný centr zakončil efektivně rybičkou útočník Louňovic do naší sítě. Na druhé straně se vyznamenal domácí brankář při přímém kopu Berana. Poté byl ukončen první poločas.

Druhý poločas nepřinesl žádnou rapidní změnu v obrazu hry, domácí se snažili přidat další branku, my jsme jim to soustředěnou obranou neumožnili.Patnáct minut před koncem se přeci jenom dočkali. Hlavní rozhodčí odpískal nesmyslný přímý kop před naší šestnáctkou, slabě provedený kop proklouzl Janurovi pod tělem. Tečku za mistrovským utkáním provedl Mlynka, jeho prudká střela olízla tyčku branky domácích.

Mužstvo sice zaslouží pochvalu za bojovnost a disciplínu, ale větší fotbalové umění stále v naší hře chybí.