SK Bakov nad Jizerou – Dolnobousovský SK  3:1 (0:1)

Sestava: Lehký – Smetana, Koťátko, Flodrman, Bláha  – Nagy J., Beran,Frelich, Nagy D. – Hammer, Vaněk

Střídání: Jiránek, Vaníček, Hůlka, Menšík

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k přátelskému utkání: V prvním přátelském zápase letošní zimní přípravy jsme nastoupili na hřišti s umělým povrchem v Benátkách nad Jizerou proti Dolnobousovskému SK. V utkání jsme testovali brankáře Jiránka Z MB a záložníka Menšíka z Krnska. Z utkání byli omluveni Resl, Sedláček, Zajíček a Janura.

Úvodní minuty patřily našemu týmu. Po propagační střele Berana jsme si vypracovali vyložené šance ke skórování. Nepřesné zakončení osamoceného Hammera, sólový únik Vaňka branku také nepřinesl. Stejně dopadlo zakončení hlavou Vaňka a Nagyho. Pravidlo nedáš – dostaneš, zafungovalo. Chybná rozehrávka z obrany a nešťastný zákrok Koťátka v pokutovém území a soupeř dostal výhodu pokutového kopu. Ten se štěstím hostující útočník proměňuje – 0:1. Nepříznivý stav vydržel do konce prvního poločasu.

Druhý poločas přinesl řadu nepřesností na obou stranách. Několik našich útočných akcí končilo v ofsajdové pasti obrany hostí. Postupně se naše hra zklidnila a přinesla s sebou branky. Na vyrovnávající branku Vaňka školácky namazal chybnou rozehrávkou od branky hostující brankář – 1:1. Vedení na naši stranu strhnul Beran, který přelstil ofsajdovou past hostí a zcela osamocen se řítil na branku soupeře. Hostujícímu brankáři nezbylo nic jiného, než ho nedovoleně faulovat ve vápně. Sám postižený pokutový kop s přehledem zakončil – 2:1. Do konce zápasu jsme přidali do sítě soupeře ještě jednu branku. Po ťukesu na jeden dotyk a vyšachování obrany hostí, zakončil centr Nagyho do prázdné branky novic Menšík.

V dalším přípravném zápase zajíždíme na hřiště divizních Neratovic.