Na úvod se minižáci předtsavili doma

Minižáci „A“ zahájili podzimní sezonu

V pátek 9.9.2011 zahájili naši nejmenší fotbalisté podzimní sezónu prvním ze čtyř turnajů v rámci Okresního přeboru. Během léta došlo k velkým změnám ve způsobu hry. Zmenšilo se hřiště, a to na ¼ celé hrací plochy a snížil se i počet hráčů základní sestavy na 5+1 z původních 7+1. I z tohoto důvodu byla do soutěže přihlášena dvě mužstva, mini „B“ mají první turnaj 15.9.2011.

V kádru došlo k velké generační obměně, kdy do žáků přešlo šest hráčů velmi úspěšného ročníku narození 2000.

Mužstvo „A“ hraje na podzim se soupeři z Bělé pod Bezdězem, Luštěnic „A“ a Dobrovic „A“.

V prvním utkání nastoupili naši hráči proti Bělé p. B. Již od začátku se projevila sehranost hostí. Naše mužstvo dělalo chyby v obraně a v přechodu do útočné fáze se nám rovněž nedařilo. Bylo znát, že takto složené mužstvo hraje svůj první mistrák. Konečný výsledek 0:5 tomu také nasvědčoval.

V druhém utkání jsme změřili síly s loňským největším rivalem – Luštěnice „A“. Výkon našeho mužstva byl již lepší, obrana dobře bránila a podařilo se nám dostat i do několika šancí, bohužel jen jednu se podařilo zakončit vítězně Ondru Prokůpkovi. Konečný výsledek 1:5.

Třetí utkání s mužstvem Dobrovice „A“ bylo již úplně jiné. I když jsme po prvním poločase prohrávali 1:3, podařilo se nám v druhé půli vyrovnat. Bohužel za stavu 3:3 jsme opět začali dělat chyby v obraně, útočící hráči se nezapojovali do hry. Hráčům Dobrovice se pak podařilo vstřelit tři branky, takže končený výsledek 3:6.

V prvním turnaji se nám nepodařilo získat ani bod. Ale hra předvedená v druhém poločase s Dobrovicí nasvědčuje tomu, že v příštích turnajích bychom už nějaké body mohli získat. Mužstvo je složené z hráčů, kteří v minulých sezónách doplňovali ročník 2000 jako náhradníci a nebo z hráčů, kteří teprve nyní získávají první zkušenosti.

Sestava : Boček – Korelová, Adam, Hrabánek – Šulc – Prokůpek.

Střídali : T. Páchym, D. Páchym, Turek, Culek, Stránský.

Leoš Adam