Po hodech přišel půst - v Poděbradech bez bodu.

Bohemia Poděbrady - SK Bakov nad Jizerou  1:0 (1:0)

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 22. kolo

Sestava: Lehký – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Smetana  – Vaněk, Beran, Frelich,Hůlka,Bláha – Kořínek

Střídání: Špringer, Malina, Mlynka

Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na hřišti Poděbrad, které provázela jarní pověst velmi dobrého kombinačního týmu. Utkání velmi chudého na brankové příležitosti jsme bohužel prohráli nejtěsnějším rozdílem. Na postu brankáře nahradil nachlazeného Januru Lehký a podal velmi dobrý výkon.

 Úvod mistrovského zápasu a jeho konečný výsledek dal již v 5. minutě domácí záložník Sabo, který nechytatelnou střelou do horního růžku nedal Lehkému sebemenší šanci. Poté hra upadla do slabého průměru, kombinace vázla na obou stranách, šance na vstřelení branky nepřicházely. Naše mužstvo vycházelo ze zajištěné obrany a spoléhalo se na rychlé brejky, pozorná domácí obrana a praporek pomezního rozhodčího nás ale k ničemu nepustily. V závěrečných minutách prvního poločasu předvedl bravurní zákrok Lehký a zachránil naše mužstvo od nejhoršího.

Druhý poločas přinesl zlepšení naší hře, v poli jsme domácí jasně přehrávali, vypracovat si vyloženou brankovou příležitost bylo však nad naše síly. Největší šanci na vyrovnání stavu měl v poslední minutě zápasu Beran, jeho přímý kop skončil těsně vedle tyče domácího brankáře.

Prohra byla dost krutá a zamrzela. Domácí na rozdíl od nás vstřelili branku, která stačila na jejich vítězství.

L. Bláha