PREFA CUP 2014

Turnaj starých gard

V bakovském fotbalovém stánku V Podstrání proběhl v sobotu 21.6.2014 již druhý ročník turnaje fotbalistů starších 35-ti let. O putovní pohár PREFA se na dvou hřištích za ideálního fotbalového počasí utkalo šest týmů. Herní systém byl zvolen „každý s každým“. Výhry za tři a remízy za jeden bod se započítávaly do společné tabulky. Po odehrání všech zápasů se vítězem stal tým s nejvyšším počtem bodů. A i letos to byl stejný tým, garda z M.Hradiště (ohlédnutí za loňským ročníkem 2013 - ZDE). Jenže tentokrát to však neměla vůbec snadné. Sice po prvních dvou vyhraných zápasech si hradišťáci šli za titulem. Ale pak se jim plán malinko zvrtnul. Vše si zkomplikovali prohrou ve třetím zápase s Novou Vsí. V ten moment bylo aspirantů na vítězství víc. Kromě SG MSK a Nové Vsi se rázem dostali zpět do hry i oba domácí týmy (SG BAKOV a BEJCI), kteří s obhájcem prohrály. Po následném bakovském derby, které vyhrál první jmenovaný tým, se již okruh adeptů na zisk trofeje zúžil. Šanci před posledními zápasy měly jen týmy na průběžných prvních třech místech: SG Bakov, M.Hradiště a N.Ves. Rozhodující byl závěrečný zápas mezi MSK a posledními Čejeticemi. TJ Čechie se nechtěla smířit s neúspěchem a snažila se o napravení reputace. A v průběhu utkání důrazně promlouvala do umístění na bedně. Čejetice po celý zápas vedly a Hradiště dvakrát stav srovnávalo z pokutových kopů. Nakonec potřebný "zlatý" bod si obhájci loňského titulu do tabulky zapsali a díky lepšímu vzájemnému zápasu s druhým bakovským týmem jej v posledních minutách turnaje v celkovém pořadí předběhli.

Současně se na vedlejší hrací ploše odehrával přímý souboj o třetí místo mezi šestibodovými týmy z Nové Vsi a Bejky z Bakova. Druhému jmenovanému týmu by díky dosavadnímu lepšímu skóre stačila remíza. Jenže přišel o ní smolně v poslední minutě zápasu. Rozhodčí totiž nařídil na hranici vápna trestný kop za faul na Cibulku, a střelec Jan „Pásek“ Maděra se nemýlil. Vymetl šibenici branky Jirky Domácího a získal pro své spoluhráče bronzové medaile.

Oba góly vstřelené v posledních minutách v závěrečných zápasech paralelně hraných ve stejný čas znamenaly dvojnásobnou smůlu pro oba domácí týmy. Oba musely totiž přepustit lepší pozice svým soupeřům. Letošní pořadí na prvních třech místech bylo stejné jako předchozí ročník. I když jeho vývoj byl podle zcela jiného scénáře. Putovní pohár PREFA putoval opět do sousedního Mnichova Hradiště.

Poděkování patří hlavnímu sponzorovi turnaje firmě PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.. Ocenění za spoluorganizaci si zaslouží rodina Janstova provozující Hospůdku Na hřišti. Díky také patří pivovaru Svijany, sportovnímu a relaxačnímu centru Galaxie Bakov a firmě Schinkmann zabývající se prodejem a servisem svářecí techniky.

Závěrem nesmíme opomenout na rozhodčí. Díky si zaslouží také Radek Frélich a Ondřej Janouš. Oba velmi ochotně se ujali nevděčné role pískání všech zápasů, když na poslední chvíli nahradili omluvené profesionální arbitry.

 Výběr fotek najdete na našem webu v záložce Foto a video .

Shrnutí v podobě hudebního klipu najdete na YouTube.

 

Individuální ocenění:

Nejlepším střelcem turnaje se stal s pěti zásahy domácí kanonýr Milan Beránek.

Jako nejstarší hráč turnaje obdržel Cenu za statečnost Zdeněk Bláha.

 

Sestavy a jednotlivé zápasy domácích týmů:

SG Bakov                                                                                    Bejci

Lehký                                                                                           Domácí

Vitmajer, Balogh, Korbář                                                                Sedláček, Fanta, Syrůček, Vaněk

Bláha L., Smutný, Bareš                                                                Frélich, Maryška, Brodský

Rýdl, Kühnel, Bláha Zd.                                                                 Beránek, Resl, Puskajler

 

SG Bakov-N.Ves 1:0 (Smutný)                                                        Bejci-MSK 0:2

SG Bakov-MSK 0:4                                                                        Bejci-Hertha 5:3 (2x Beránek, Vaněk, Resl)

SG Bakov-Hertha 0:0                                                                      Bejci-Čejetice 2:0 (Sedláček, Maryška)

SG Bakov-Čejetice 4:0 (Rýdl, Smutný, Korbář,Kühnel)                      Bejci-SG Bakov 1:3 (Beránek)

SG Bakov-Bejci 3:1 (Smutný, Rýdl, Kühnel)                                      Bejci-Nová Ves 2:3 (2x Beránek)

 

KONEČNÉ POŘADÍ S VÝSLEDKY