PREFA CUP 2016

Až ve čtvrtém ročníku bakovský tým ovládl domácí turnaj.

Turnaj starých gard PREFA CUP 2016 v malém fotbale přilákal v sobotu 25.června na bakovské fotbalové hřiště z blízkého i dalekého okolí 11 týmů. Nejdále to měl tradiční účastník Hertha ZVZ VET z Prahy. Dalšími týmy, co využily k dopravě dálnici D10, jenže z opačného směru, byli dva nováčkové z libereckého kraje, Amici Liberec a Rychnov u Jablonce. Třetí nováček turnaje to měl jak se lidově říká „co by kamenem dohodil“. Hráči z Bělé p.Bezdězem si klidně ráno oproti pražákům, resp. liberečákům mohli přispat.

Rekordní počet účastníků přinutil organizátory uspořádat turnaj poprvé v historii na třech hřištích o rozměrech 60x30m. K rychlému průběhu turnaje dopomohl zcela nový trávník za levou brankou u tenisových kurtů.

Turnaj pravidelně doprovází velmi teplé počasí. Letos téměř po celou dobu panovaly tropy. Sluníčko prověřilo u všech hráčů jejich kardiovaskulární systém. Protože organizátoři tísňovou linku 155 nemuseli volat, tak všichni obstáli. I když někteří jedinci měli namále. Především ti, co se pravidelně nehýbou, a o pauze doplňovali svůj organismus převážně něčím jiným, než obyčejnou vodou. Přesto je nutné před některými hráči smeknout, poněvadž mít v rodném listě ročník narození 1952, resp. 1954, a podstoupit 7 zápasů v délce 2x 8min během 6 hodin ve více jak třicetistupňovém vedru, je obdivuhodný výkon, který zaslouží uznání. A toho také během závěrečného vyhlášení Robert Zahn z Rychnova a Jindřich Hanibal z Bělé dostáli.

Letos se do finálové skupiny probojovali suverénně Bejci. Ti měli po základní skupině zcela nejlepší výchozí pozici k zisku putovního poháru. V opačné situaci se ocitla loni třetí Stará garda Bakov. Letos dosáhla díky citelnému oslabení pouze na jednu remízu, a to na postup nestačilo. Ve skupině nepostoupivších poslední dva zápasy však zvládla a skončila na konečném 9.místě. Tým odehrál konec turnaje s vypětím všech sil již bez možnosti střídat. Pro zranění odstoupil Bláha. Úvodní sestava: Lehký - Vitmajer, Fanta P., Bláha, Bareš, Korbář, Smutný (Puskajler).

Postupující do finále
Skupina A Skupina B
1. Bejci 1.Hertha
2.MSK 2.Bělá
3.Slavíci 3.Nová Ves
4.Libáň  

Turnaj nakonec ovládli bakovští Bejci. Až na čtvrtý pokus se ambiciózní tým dostal na bednu a hned při premiéře vystoupal na pomyslný nejvyšší stupínek. Vítěznou sestavu tvořili:  Majzlan – Smetana (3 branky), Resl (3), Fanta M., Chromý (2), Beránek (6), Maryška (1), Kühnel (4), Sedláček (4), Peterka (1).

Kromě úvodní remízy s obhájcem vítězství neztratili Bejci ani bod.

Zápasy v základní skupině: Slavíci 2:2, Rychnov 5:0, Amici 1:0, Libáň 4:1, M.Hradiště 2:1

Ve finálové skupině: Bělá 3:1, N.Ves 6:1, Hertha 4:2.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE
FINÁLOVÁ SKUPINA    O umístění na 8.-11.místo  
1. Bejci 16b 8. Čejetice 7b
2. MSK 12b 9. SG Bakov 6b
3. Bělá p.B. 10b 10. Amici Liberec 4b
4. Slavíci MB 9b 11. Rychnov u JBC 0b
5. Libáň 5b      
6. Hertha ZVZ VET 3b      
7. Nová Ves 3b      
V soutěži o nejlepšího střelce turnaje se předháněli v kanonádě především Beránek, Balcar, Antoš J., Prostřední a Antoš P. Ovšem na Pavla Antoše ze Slavíků nakonec neměli nárok. Poslední jmenovaný totiž hätrickem v posledním zápase nenechal nikoho na pochybách a se 12 trefami si titul zaslouženě vystřílel.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO STŘELCE TURNAJE

12

Pavel Antoš (Slavíci)

7

Jiří Antoš (MSK)

7

Dušan Prostřední (MSK)

7

Roman Balcar (Libáň)

6

Milan Beránek (Bejci)