Přestřelka s Kosořicemi v prvním přáteláku

SK Bakov nad Jizerou – SK Kosořice 5:4 (3:2)

Branky: Beran 4, Vaněk

Sestava: Janura – Vaníček, Zajíček, Smetana, Bláha  – Hůlka, Frelich, Beran, Nagy, Kořínek – Mlynka

Střídání: Malina, Špringer, Koťátko, Vaněk, Sedláček

Komentář: V divoké přestřelce prvního přátelského zápasu zimní sezóny, nastoupilo naše A mužstvo na nově vybudovaném umělém trávníku v Benátkách nad Jizerou proti účastníkovi krajské B třídy SK Kosořice.

Úvod utkání patřil našim hráčům, již v prvních minutách si vyložené brankové příležitosti vypracoval Mlynka. Bohužel, jeho slabé zakončení si nenašlo cestu do sítě soupeře. Po deseti minutách hry se začalo měnit skóre. Hraní rukou hostujícího stopera posoudil hlavní rozhodčí jako nedovolené a rezolutně ukázal na pokutový kop, z něhož se exekutor Beran nemýlil – 1:0. O pár minutek později navýšil naše vedení opět Beran. Na jeho precizně kopnutý přímý kop neměl brankář Kosořic Dufek šanci – 2:0. Poté se dvakrát objevil ve velké šanci Zajíček, který vždy nedokázal rozvlnit sít hostí z bezprostřední blízkosti. Zahrozilo na druhé straně. Špatného postavení naší obrany využil hostující útočník Madyár ke snížení stavu – 2:1. Ke konci prvního poločasu dovršil Beran hattrick, který využil chybného rozehrání obrany Kosořic a samostatné sólo zakončil do sítě – 3:1. Konečnou podobu prvního poločasu dali hosté, na vyraženou střelu Janurou nedokázali naši hráči reagovat a zcela nekrytý Machač pohodlně dorazil míč do naší sítě – 3:2. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Druhý poločas začal gólovou smrští našeho týmu. Beran opět z přímého kopu nedal brankáři hostí šanci – 4:2, nádherná kombinace po ose Janura – Beran – Vaněk – 5:2.

Poté hra z naší strany citelně upadla, přestali jsme plnit obranné úkoly, kombinace vázla a zbytečně jsme se tlačili dopředu. Hosté toho využili a do konce zápasu snížili hrozivý stav na rozdíl jediné branky z dvou pokutových kopů Sabolem, nejprve po faulu Berana a potom po řízné kose Koťátka.

V poslední minutě zápasu těsně minul Bláhův přímý kop horní růžek branky Kosořic.