První body v nové soutěži

 

SK Bakov nad Jizerou  – FK Mladá Boleslav    5:4 (2:1)

Sestava:   Boček – Adam, Smetana, Hrabánek – Stránský, Turek, Źák, Koucký

Střídající:  Havrda, Páchym David, Páchym Tomáš, Culek

Trenéři: Petr Janda, Jan Nagy

Do třetího kola soutěže mladších žáků okresu Mladá Boleslav tuto sobotu také vstoupilo v domácích podmínkách naše mužstvo SK Bakov nad Jizerou. V minulých dvou kolech si naše mužstvo vybralo nováčkovskou daň, kdy prohrálo doma též s nováčkem soutěže Novou Vsí, naším bezprostředním sousedem 2:4 a již zaběhlým zkušeným mužstvem Luštěnic, a to v jejich domácích podmínkách 7:0. Tuto sobotu jsme měli možnost na reparát, ale nečekal nás vůbec jednoduchý soupeř. Měli jsme se střetnout s mužstvem FK Mladá Boleslav. Boleslaváci k nám dorazili s výrazně mladším ročníkem. V této kategorii mohou nastupovat fotbalové naděje již od roku narození 2001. Oni přijeli převážně o tři roky mladšími „špunty“.

Hned v úvodu utkání nás ze skrumáže před brankou soupeře poslal do vedení Havrda, který se pohotově zorientoval a přesně zamířil. Z vedení jsme se dlouho neradovali, jelikož rychlý protiútok do naši otevřené obrany znamenal srovnání skóre na 1:1. Před koncem prvního poločasu jsme  po nedovolené hře bránícího hráče rukou ve vlastním pokutovém území  kopali penaltu. Tu proměnil kapitán Žák. S tímto stavem se odcházelo na poločasovou přestávku. Ve druhém dějství naši kluci do utkání nastoupili velmi aktivně. Hned v úvodu se opakovalo provinění proti pravidlům a kapitán Žák dostal příležitost opět kopat „desítku“. Tím zkraje poločasu navýšil vedení na 3:1. Toto nás ještě více nabudilo, kdy jsme těžili z rychlých protiútoků do rozhozené boleslavské obrany. Z těchto protiútoků jsme nejprve Turkem navýšili stav na 4:1 a posléze Žák svým hattrickem zakulatil výsledek na 5:1. To chybělo do konce 18.min. V tu chvíli většina přítomných si myslela, že je rozhodnuto a naši borci své vedení nepustí. Málem to dopadlo jinak. Hosté převzali aktivitu ve zbytku zápasu, byli rychlejší na míči, zpřesnili přihrávku a zvýšili důraz v osobních soubojích. Za tuto aktivitu byl soupeř po zásluze odměněn třemi góly. Nutno dodat, že jsme si ke konci utkání vybrali pořádný kopec štěstí a s odřenýma ušima výhru udrželi.     

   Závěrečným pískotem rozhodčího z nás padlo veškeré napětí a mohla se jít slavit první podzimní výhra v soutěži. Jen k zamyšlení přichází chování rodičů a fanoušků hostujícího mužstva, kteří prohru neunesli a rozhodčího utkání chvílemi napadali i vulgárními výrazy. Bohužel taková je doba, ve které u některých rodičů je na prvním místě honba za sportovními úspěchy a pak teprve až výchova dětí.