První branka na jaře venku znamenala bod

Sokol Zásmuky - SK Bakov nad Jizerou  1:1 (1:1)

Mistrovský zápas 1. A třídy Stř. kraje – 28. kolo

Branka: Hůlka

Sestava: Janura – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Smetana  – Vaněk, Kořínek, Frelich,Hůlka,Bláha – Beran

Střídání: Špringer, Nagy, Koťátko

Komentář: V dalším mistrovském kole naší skupiny jsme zavítali na hřiště Sokola Zásmuky, kde se nám v minulých letech tradičně nedařilo. V úmorném vedru hraném utkání jsme vydřeli remízový výsledek.

Hned na začátku utkání prověřil z přímého kopu pozornost domácího brankáře Beran. Na druhé straně střela domácího hráče těsně minula naši branku. Poté se vyznamenal brankář Janura, který nadvakrát zabránil jisté brance v naší síti. Beranovu střelu po centru Bláhy zablokoval obránce domácích. Našemu mužstvu se hra vcelku dařila, kombinace nevázla, pokusy o střelu byly sympatické. V 25. minutě jsme se zaradovali. Po pěkném ťukesu záložní řady se trefil do domácí sítě Hůlka. O pár minut později krásně vystřelil Kořínek. Škoda, že nenašel odvahu pokračovat běžet dál do vápna domácích. Ke slovu se tak dostali domácí hráči. Rohový kop, nedůsledné bránění Vaníčka a míč v naší síti. Za nerozhodného stavu se šlo do kabin.

Druhý poločas přinesl tlak domácího týmu, ze kterého naštěstí nic nezahrozilo. Domácí diktovali tempo hry, náš tým se soustředil na obrannou činnost. Pár propagačních střel z naší strany prakticky neohrozily domácího brankáře. Ve velké šanci se ocitl domácí útočník, po jeho úniku skončila střela těsně nad břevnem Janurovy branky. Patnáct minut před koncem mistrovského utkání jsme se zaradovali podruhé. Akci a následný centr Nagyho do vápna zakončil do sítě Beran. Bohužel naši radost nesmyslně přerušil praporek pomezního rozhodčího a branka nebyla uznána. Do konce utkání se výsledek nezměnil i přes několikaminutové nastavení hlavního rozhodčího, který daroval v nervózním závěru několik přímých situací kolem našeho velkého vápna.

Remíza z hřiště soupeře je cenná, nic však neřeší. V posledním domácím utkání proti Mělníku musíme zvítězit, pokud si chceme zachovat jistotu i v příštím ročníku středočeské A třídy a nebrát zřetel na ostatní výsledky.