První příprava s Bělou skončila vítězství 2:0

SK Bakov – SK Bělá pod Bezdězem 2:0 (1:0)

Branky: Hozák; Vích z pen. 

Sestava: Lehký – Šverma; Beránek; Žďánský; Bradáč (46. min Cecava) – Mlynka; Vích; Vaněk; Zdobinský – Hozák; Nedvěd

    K prvnímu přípravnému zápasu jsme nastoupili v Nové Vsi proti Bělé už bez Zahrádky ( konec dorostu), bez Kendíka ( hostování v MSK ) a neomluveného Matohlíny. Přesto jsme podali celkem solidní výkon. Hosté měli sice více ze hry, ale naše spolehlivá obrana je do šancí nepouštěla. Naše protiútoky byly mnohem nebezpečnější. Na těžkém hrbolatém terénu dokázala naše útočná dvojce zakombinovat a hned úvodní šanci proměnil Hozák. Několik slibných přečíslení jsme bohužel vinou nepřesností nevyužili.

   Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Za velkého dusna se obě mužstva snažila o útočný fotbal, ale obrany dominovaly. Soupeř měl několik závarů po rohových kopech, ale ty vyřešil Lehký. Nám se v předposlední minutě povedl rychlý protiútok, který soupeř zastavil nedovoleným zákrokem v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Vích.

   Příprava splnila svůj účel. Velmi dobře zahrála nově se tvořící stoperská dvojice a velmi dobře hráli oba útočníci. V záloze to nebylo ono. Nedokázali jsme kombinovat a podržet míč pod kontrolou. Bylo vidět, na čem musíme zapracovat. Další utkání sehrajeme v neděli v Březně.