Selhání s Týncem znamená tuhý boj o záchranu

SK Bakov nad Jizerou – Týnec nad Sázavou 2:4 (0:2)

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 25. Kolo

Branky: vlastní, Frelich

Sestava: Janura – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Bláha  – Vaněk, Beran, Frelich,Hůlka,Zajíček – Kořínek

Střídání: Malina, Nagy, Koťátko

Komentář: V dalším mistrovském kole naší skupiny jsme přivítali na našem hřišti soupeře z dalekého Týnce nad Sázavou. Touha po vítězství a posun do klidného umístění v tabulce, zůstalo pouze zbožným přáním. Nutno poznamenat, že prohra byla zcela zasloužená.

První minuty mistrovského utkání prakticky rozhodly celkový obraz a výsledek utkání. První útok hostí, střílený centr za naši obranu a míč v naší síti. O minutu později přišel dlouhý pas na střed naší obrany, hostující útočník ukázal Sedláčkovi záda a hosté se radují podruhé. Od třetí branky v naší síti nás zachránil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Největší možnost ke vstřelení branky a snížení stavu měl na naší straně Zajíček, jeho slabá hlavička nenašla cestu do branky Týnce. Dělovku Berana skvěle vyškrábl hostující brankář na rohový kop. Mužstvu vyběl pohyb, důraz a větší chuť porvat se s nepříznivým výsledkem. Se sklopenými hlavami jsme odcházeli do kabin.

Druhý poločas nepřinesl žádnou živou vodu našemu mužstvu. Naopak trestuhodnými chybami jsme dopomohli hostujícímu týmu k navýšení hrozivého skóre v náš neprospěch. Nejprve kiks Flodrmana potrestal hostující útočník Skála ve třetí branku v naší síti, čtvrtá branka padla z pokutového kopu po odpískané ruce Flodrmana. Do konce zápasu se nám pouze podařilo snížit výsledek. Centr Hůlky si dezorientovaný obránce Týnce srazil do branky, krásnou kombinační akci zakončil Frelich. Další dva pokusy zastavily evidentní fauly na Zajíčka a Berana, ael rozhodčí je zřejmě vidět vůbec nechtěl. Navíc jsme se už nezmohli.

Mužstvu se nedaří, padla na nás deka. Ve zbylých pěti kolech nás čeká tuhý boj o záchranu v soutěži.