Sestupující Bezno nekladlo odpor, urodila se snadná výhra.

SK BAKOV - SOKOL BEZNO/SOVINKY

5:1 (3:0)

Branka: 10.Ajchler, 31.Pokorný, 40.Louda, 75.Vitmajer, 81.Čurej – 65.Hötzel

Rozhodčí: Stanislav Žižka - Lukáš Kamenický, Luděk Řehořek

Sestava SK BAKOV

Majzlan

Pokorný (71.Takáč), Pilz, Resl (57.Sameš), Hozák

Vitmajer P., Frelich, Formáček, Říha (88.Brož), Louda (82.Cecava)

Ajchler (64.Čurej)

Trenér: Jaroslav Kamenický  Asistent trenéra: Milan Beránek

Trenér: Kamenický J.   Asistent: Beránek M.

Více zde: https://www.skbakov.cz/news/obrvske-zklamani-zazili-hraci-po-zaverecnem-hvizdu/

V dalším jarním kole se potkaly týmy z opačných pólů tabulky. V sobotu se postavil druhý Bakov proti poslednímu a téměř jistě sestupujícímu Beznu. Naštěstí obavy z podcenění zápasu se nenaplnily a kluci si zápas užili, a s outsiderem si pohráli jako kočka s myší. Slabou chvilku si vybrali Kamenického svěřenci po odchodu stopera Resla, kdy po přeskupení obrany vázla komunikace, a po jedné chybě v rozehrávce umožnili soupeři snížení. Následnými dvěma góly potvrdili současné postavení v tabulce.

PŘEDSTAVILY SE AKVIZICE   O první a poslední góly zápasu se postarali nováčkové v bakovské kabině, které jistě zápisné nemine. Totéž platí i u třetí zimní akvizice, která si odbyla premiéru v bakovském dresu. Karolj Takáč přišel z Kosmonos a byl pro první dva zápasy z důvodu pobytu v zahraničí omluven. Po dlouhé době bylo v kabině plno a do dresu nemusel sám trenér. Na stoperu ho nahradil Pilz, který dává zapomenout na nepříjemné poranění kolena z podzimního duelu v Chotětově a celou zimní přípravu absolvoval s týmem.

KONKURENCE V TÝMU   Kamenický si může mnout ruce, protože na jednotlivé posty má další varianty. Pro sobotní zápas nebyli k dispozici tito hráči: brankář Louda, útočník  Špringer, záložníci Hammer, Zajíček, Vitmajer T, Kohnhäuser. Sedláček je připraven vyztužit obranu v případě personální pohromy. Dále se po zranění zotavuje další zimní posila z MSK obránce Hájek. Po dokončení stavby svého domu by se mohl připojit k mužstvu ve druhé polovině jarní části Vávra. S mužstvem začal trénovat operovaný Vaněk, který ovšem může naskočit do plné zátěže až v létě.

PŘIHRÁVKY ZDOBILY ZÁPAS   V sobotu padaly branky po vypracovaných akcí. Střelci gólů se střídali a stejně tak se střídali nahrávači. Jejich počiny bavily diváky i Kamenického. Ono takové uvolnění spoluhráče do nezištné pozice, a zároveň vyřazení několika protihráčů ze hry, potěší nejen oko trenéra. Například Loudův načechraný balón pro hlavu Ajchlera před prvním gólem nebo Říhovo vyslání Vitmajera na steč proti bezenskému brankáři, kterému nedal bakovský záložník šanci zasáhnout, byly ódou na bakovskou radost. Při pátém gólu ukázal sebevědomí dvacetiletý Čurej. Samostatnou akci zakončil levák nechytatelnou střelou. Přesto v některých situacích chyběla hráčům větší odvaha neohroženě vlétnout do pokutového území a zdramatizovat slibně se vyvíjející příležitost. Místo toho ji předčasně pohřbili slabou střelou ze střední vzdálenosti. Určitě by bylo jinak k vidění více branek.

PŘÍŠTÍ KOLO   odehraje Bakov derby proti rezervě SK Kosmonosy, a to v neděli, a na jejich půdě. Podzimní zápas skončil po sympatickém výkonu domácím vítězstvím 3:0. Branky na podzim dali Mlynka, Špringer a Brož. Příští soupeř je momentálně na 9.místě, získal celkově o 20 bodů méně, na jaře nejprve porazil Řepov 3:1, minulé kolo prohrál ve Zdětíně 0:2. Třetí jarní zápas dohrává tuto středu venku proti SK Bělá pod Bezdězem.