Sezonu zakončili žáci druhým místem v turnaji

Fotbalisté SK Bakov n/J v kategorii starší žáci v uplynulé sezoně obsadili v rámci Okresního přeboru pěkné druhé místo. A proč se tedy nepokusit poměřit síly i s mužstvy z jiných koutů republiky, nebo i dokonce ze zahraničí? Víkendový turnaj v Hostinném pod názvem Memoriál Antonína Plecháče již 30. ročník měl naše představy naplnit. Po podání přihlášky nám bylo jasné, že turnaj s mezinárodní účastí trvající po celý víkend (24.-25.6.) bude kvalitní. Protože jsme víkend pojali jako rozlučku s úspěšnou sezonou, cestovalo se s jednodenním předstihem vlakem a spalo se dvě noci ve stanech. Stavba stanů nakonec pro všechny byl také zážitek, který všichni úspěšně zvládli.

V sobotu po snídani zajištěná různými dobrotami od maminek se vstoupilo do turnaje. Hrálo se systémem každý s každým. Hrací čas utkání byl 1 x 22 minut. Utkání probíhala na standardním hřišti učený pro velký fotbal. Do turnaje bylo přihlášeno celkem 8 mužstev z Čech, ale i ze zahraničí. Bakováci se utkali s JFV Alsbach-Auerbach z Německa, Goksir Dobromierz z Polska, ČAFC z Prahy,  Loko Vltavín, TJ Červený Kostelec, AFK Pečky a domácím Tatran Hostinné. Nutno podotknout, že všechny týmy hrají v rámci svého regionu vyšší soutěže než okresní přebor.

Hned na úvod jsme se postavili loňskému vítězi Loko Vltavín. Odhodlání, bojovnost a chuť se poprat o výsledek nám přineslo první výhru 1:0 (branku vstřelil Turek). Vzápětí jsme šli na další favorita, na loňského finalistu AFK Pečky. Po remíze 0:0 jsme konstatovali, že start do turnaje se vydařil, což potvrdila výhra ve třetím utkání. Po brankách Tótha a Hrabánka jsme zdolali po velkém boji polského zástupce 2:1. Další tři naše sobotní vystoupení proti německému JFV Alsbach-Auerbach, TJ Červený Kostelec a domácím Tatranem Hostinné skončilo bez branek.

Druhý den se dohrávala základní část. S pražským ČAFC jsme se nedokázali brankově prosadit a utrpěli jsme prohru 0:1, která znamenala 4.místo po základní části a postup dál. Ve vyřazovací části jsme se utkali s prvním po základní části, AFK Pečky. Po remíze 0:0 následovaly pokutové kopy. Všichni tři exekutoři Čonka, Hajlich a Tóth se ani jednou nemýlili. A protože brankář Boček jednu penaltu soupeře bravurně vyrazil, postoupili jsme nečekaně do finále. Ve druhém semifinále porazil ČAFC Praha Tatran Hostinné. Domácí nevyhráli ani v souboji o bronz, a obsadili až konečné 4.místo. Během vrcholu turnaje silný rodičovský fanklub s hlasitým skandování „BAKOV DO TOHO“ hnal kluky ve finále dopředu. Bohužel ČAFC byl i ve druhém vzájemném utkání nad naše síly, a po prohře 0:2 jsme obsadili v mezinárodně obsazeném turnaji konečné 2.místo.

Víkendový turnaj zakončil úspěšnou sezonu 2016/17. Pro SK Bakov to byla velmi příjemná turnajová premiéra v krásné prostředí s perfektní přípravou a organizací turnaje. To vše dodalo účastníkům na pěkných zážitcích. V neděli večer při příjezdu vlaku na zastávku v Bakově bylo z perónu hlasitě slyšet „Tak jsme druhý, no a co…“.

Kterého rodiče by nepotěšilo, že jejich syn strávil smysluplný víkend sportem, který má rád s kolektivem kamarádů?

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje, především panu Borisu Kováčovi, řediteli turnaje za perfektní přípravu a organizaci celé akce. Osobně jsme si odnesl plno zkušeností, které se pokusím využít i v našem klubu. Díky patří rovněž také i rodičům, kteří neváhali a využili možnosti být na akci společně s námi, což výrazně dopomohlo k úspěchu celého týmu. Od organizátorů si vysloužili titul „Nejlepší Fanklub turnaje“. Takto vydařený turnaj jsem zažil poprvé…

Na turnaji SK Bakov n/J reprezentovali:  Matěj Boček, Tomáš Páchym, David Páchym, Lukáš Gregor, Martin Louda, Jan Turek, Václav Štučka, (pro zranění nehrál) Ondřej Hulínský, Jan Hrabánek, Lukáš Hajlich, Vojtěch Klíma, Jan Tóth a Jakub Čonka. Tomáš Culek s Danielem Adamem pro zranění nehráli.

Realizační tým: Michal Sagasser, Petr Čonka, Lucie Adamová, Ladislav Lehký a Leoš Adam

Všem bakovským příznivcům přeje příjemné prožití letních prázdnin

Leoš Adam

Článek k turnaji umístěný na webu organizátora turnaje najdete zde