Branka: 59.Vitmajer – 92. Nežerka (pen.)

Rozhodčí: Petr Pažout - David Lafek, Jiří Musil

Majzlan

Vávra, Resl, Kamenický (51.Vitmajer P.), Hozák (74.Ajchler)

Pokorný, Formáček, Frelich (K), Říha (83.Čurej)

Louda M. (90.Takač), Hammer

Trenér Kamenický nasadil na levou zálohu Říhu, do obrany se vrátil Vávra a v útoku se vedle Loudy objevil Hammer, který cestuje rozestavením napříč všemi pozicemi. V sobotu tomu nebylo jinak. Přes zálohu nakonec doputoval až na beka. Vzhledem k absenci Zajíčka se na dirigenta obrany nominoval sám Kamenický. Vydržel jen 50 minut. Pro zranění musel střídat. Ofenzívně laděná sestava naplňovala předpoklady jen patnáct minut. Aktivní Hammer svým pohybem ztěžoval rozehrávku hostí. Louda dominoval ve vzduchu. Říha podporoval útok ze strany.

Poté převzal otěže zápasu soupeř. Nebezpečí před Majzlanem vytvářeli jeho hráči jednoduchými průnikovými přihrávkami za obranu, hlavně po pravé straně. Po změně stran se čtvrthodinu nic zásadního nedělo. Plonkové minuty ukončil centrem z levé strany Říha. Úvodní branka zápas ale nikam do hvězdných výšin nevystřelila. A tak u diváků se o hladinu adrenalinu postaral asistent rozhodčího David Lafek z Prahy. Protože brousil autovou čáru přímo před nimi, měl za sebou kontrolní orgán na slovo vzatý. I ve druhém dějství byly jeho rozhodnutí v rozporu s ostaními. Těsně před koncem si mohl Bakov pojistit vítězství, jenže střídající Ajchler nedal. Na druhé straně již v nastavení však dal Nežerka. Proměněná penalta zabránila Bakovu dotáhnout se v tabulce právě na jeho tým. Svědomí mohou zpytovat pouze sami hráči. Dlouho očekávaný zápas jara měli ve svých rukou a ještě k tomu s výhodou domácího prostředí. Zkrátka, nezvládli ho…

Zásadní momenty utkání:

5. Bakov poprvé zahrozil. Pokorný překonal chotětovského brankáře a vsítil branku. Jenže podle asistenta rozhodčího Musila se při převzetí míče ocitl střelec v ofsajdu.

6. Domácí pokračovali v tlaku. Fotbalovou lehkost předvedli Frelich s Říhou. Dvakrát si vyměnili míč a Frelich ze slibné pozice pálil mimo.

19. Až nyní musel poprvé hostující brankář zasahovat. Střelu ze 20-ti metrů vyslal Frelich.
Chotětov se začal osmělovat a druhou část poločasu byl nebezpečnějším týmem první celek okresního přeboru. Jejich sebevědomí posílila následná pasáž…

22. Schovaná střela z větší dálky se lehce otřela o Majzlanovu branku.

23. Hozákovu přihrávku směrem dopředu srazil hlavní rozhodčí a založil tak chotětovskou akci na jejíž konci zachraňoval Bakov před pohromou odkopem na roh Resl. Zahraný rohový kop se dostal k chotětovskému hráči, který skvěle trefeným míčem podruhé orazítkoval břevno.
            35. Po pravé straně utekl Reslovi chotětovský Pečenka a naservíroval před Majzlana do nezištné pozice kolegovi Rusiňákovi. Ten se ve vyložené šanci naštěstí mýlil a své spoluhráče zklamal. Poprvé ukázal svou sílu asistent rozhodčího, na základě jeho rozhodnutí se kopal roh, byť všichni přihlížející akce viděli, že míč za brankovou čáru poslal právě chotětovský útočník. Tomu hra fair-play ovšem je cizí.
             40. Chotětovský hráč s číslem 7 opět v akci. Rusniňák se po přihrávce od Součka ve slibné pozici. Tentokrát před inkasování zachraňuje Vávra.

59. Nudný úvod druhého poločasu přerušil Říha, posílá z levé strany míč do vápna, na který naskakuje těsně před hostujícím brankářem Vitmajer. Jeho teč nebyla tak rozhodující, jako jeho pohyb. Ten totiž zmátl chotětovského Ulmana v brance. Centr ať tečovaný či netečovaný skončil za jeho zády - 1:0.

Vynucené střídání hrajícího trenéra Kamenického vyslalo do hry Vitmajera, který se postavil vedle Loudy na hrot útoku. Nejen vstřelená branka potvrdila jeho pozitivní přínos pro tým. Hammer se stáhnul do zálohy. Třetím parťákem v útoku se stal po prostřídání v závěru Ajchler. Louda právem zůstal na hrotu až téměř do konce. Škoda, že jeho vyhrané hlavičkové souboje nebyly proměněno v přečíslení. V osobních soubojích s jeho strážcem Součkem měl navrch rychlejší jeho jmenovec a bakovský Michal se po zemi nemohl prosadit.

88. Loudu si přebírá obránce Kořínek a tentokrát bakovák méně pohyblivému chotětovákovi prchá. Míč předkládá do vyložené šance Ajchlerovi. Rozhodující moment střídající útočník nezvládá a jeho druhý pokus končí vysoko nad brankou. V tu chvíli si nikdo nepřipouští, že by toto selhání mohl soupeř potrestat.

90. Kamenický hodlá udělat po páté změnu v sestavě. Na trávník je připraven vstoupit Beránek. Jenže hosté tlačí a taktické střídání se nedaří. V tuto chvíli se dá domácímu týmu vytknout pasivní závěr. Tlak Chotětova se očekával, ale byl platonický, a Bakov ho mohl eliminovat podržením balónu a zklidněním hry. Místo toho docházelo k ukvapeným nákopů, rychlým ztrátám a přetížení obrany, která nedostala prostor si odpočinout.

92. V nastavení posílá soupeř míč do bakovského vápna, kde dle mínění hlavního rozhodčího Formáček fauluje hostujícího útočníka. Proměněnou penaltou končí velmi emotivní zápas Nežerka.

O den později si v zápase se stejným klubem spravili náladu Říha a Resl, když ve vzájemným zápase poslali domů chotětovský dorost po poločase 4:0 potupnou porážkou 6:1. Oba tahouni týmu zaznamenali po jedné brance.