Slovan Lysá – SK Bakov n. J. 2:2 (0:1)

Branky: 6. Vitmajer, 54. Říha

Sestava: Boček – Reichert, Prokůpek, Hulinský, Culek – Kotrman, Říha, Vitmajer, Štučka – Turek, Hrabánek (Adam).

Trenéři. Resl J. a Boček J.

V předposlední kole žákovské A. třídy zavítal Bakov na hřiště Lysé. Oslabením byly absence Resla, Žáka a Marcinka.

Od první minuty se hrálo především ve středu pole a k vidění byl pohledný fotbal. Do první šance se dostali bakovští, pas za obranu poslal Říha a Vitmajer využil zaváhání domácího brankáře a podél něj otevřel již v 6. minutě skóre utkání – 0:1.

Další možnost si vypracoval pohyblivý domácí útočník, ale jeho tvrdou střelu vytáhl Boček na roh. Ještě jednou zahrozili domácí v prvním poločase a to když si Vitmajer s Reichertem zbytečně hráli s míčem na hranici vápna a domácí kapitán poté trefil břevno bakovské branky. Na druhé straně měl Bakov možnost zvýšit, nejprve Štučkův průnik zablokovala obrana na poslední chvíli a kolmice Vitmajera na Hrabánka také gólem neskončila. Pět minut před poločasem prošel Říha obranou jako nůž máslem, postupoval sám na branku a než stačil zakončit, byl surově sestřelen zezadu, ale místo penalty a červené karty se pokračovalo ve hře. Bakovské to zdravě nabudilo a do poločasu si vytvořili ještě tři tutovky – Prokůpek po rohu mířil hlavou jen do náruče brankáře, Vitmajerovu nabídku proti noze poslal Adam vedle branky a poslední možnost měl Vitmajer, který prošel obranou, ale trefil pouze brankáře.

Druhý poločas začal tlakem domácích, ale bakovská obrana odolávala. Postupem času se hra více otevírala a přišly šance na obou stranách. Svými průniky zaměstnával domácí obranu především Vitmajer. Jeho další akci, kdy už nabíral rychlost sám na branku opět jako v první půli přerušil stopér domácí, když bez úmyslu hrát míč sestřelil bakovského střelce za zezadu. Slabý rozhodčí vytáhl jen žlutou. Trestný kop si postavil Říha a trefil pod břevno – 0:2. Domácí vysunuli na hrot nejlepší hráče a začali hrát vabank. Záhy se jim podařilo snížit, když chybný odkop z rohu hřiště na střed potrestal domácí útočník střelou na vzdálenější tyč. V posledních pěti minutách měli šance obě mužstva, nejprve Hulinský vypíchl míč, narazil si s Adamem a postupoval sám na branku, obešel i brankáře, ale vracející se obránce srazil jeho střelu na roh. Po něm si domácí vytvořili šanci, ale Boček byl na místě. Bakovský brankář se vyznamenal ještě dvakrát, nejprve vytáhl bombu z trestného kopu na roh a vzápětí po chybě obrany vychytal nájezd domácího kapitána, když přečetl jeho pokus o lob a s přehledem míč sebral. Rozhodnout mohl Říha, vymotal domácího stopéra i s brankářem, ale domácím se podařilo vytlačit míč směřující do branky na roh. V poslední minutě si domácí vybojovali roh a z přímo z něj propadl míč přes celé malé vápno až do branky – 2:2.

Zajímavé utkání, kterému asi remíza sluší, i když nás může mrzet velký počet neproměněných vyložených šancí.