Tři body z Jílového a opět s nulou!

FC Jílové - SK Bakov nad Jizerou  0:1 (0:1)

9. kolo podzimní sezóny A třídy 2011/2012

Branka: Sedláček

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Zajíček, Bláha L.  – Bláha J.,Beran, Hůlka, Frelich – Vaněk, Hammer

Střídání:  Vaníček, Koťátko, Nagy

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k mistrovskému utkání: V devátém kole naší skupiny jsme zajížděli na hřiště prozatím posledního celku z Jílového u Prahy. Naším přáním bylo prodloužit vítěznou sérii a pokračovat ve zlepšených výkonech.

Úvodní minuty byly zcela v naší režii, byli jsme pány hřiště, domácí hráče jsme k ničemu nepustili. Brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve se k zakončení nedostal Hammer po centru Bláhy, poté měl zcela odkrytou branku Vaněk, ale místo klidného zakončení zbytečně vymýšlel. Ve 22. minutě jsme se dočkali. Na rohový kop Berana si naběhl kapitán Sedláček a hlavou zavěsil do sítě. O minutu později jsme mohli scóre navýšit. Bohužel chytrý lob Berana skončil na břevně domácího brankáře. Poté tempo naší hry opadlo a ke slovu se dostávali domácí. Střelu domácího útočníka vyrazil Janura. Těsně před poločasovou přestávkou posoudil hlavní rozhodčí souboj Bláhy s hráčem domácích jako nedovolený a nabídl domácím pokutový kop. Naštěstí se slabou střelou si Janura poradil a držel nadále čisté konto. Za příznivého stavu pro naše mužstvo skončil první poločas.

Druhá půle začala náporem domácích, kteří vysunuli presink na naši obranu a snažili se brzy vyrovnat. Naše obrana však statečně odolávala a do žádné vyložené šance je nepustila. Naopak díky rychlým protiútokům jsme několikrát zaměstnali domácího brankáře. Dvakrát se ve stoprocentní šanci objevil Hůlka, ani jednou neuspěl. Stejně dopadl krásný volej Jiřího Bláhy.

Do konce mistrovského zápasu se výsledek nezměnil a závěrečný hvizd hlavního rozhodčího odstartovat naši radost z důležité výhry. Mužstvo zaslouží poděkování za přístup a zodpovědný výkon na hřišti soupeře.