Turnaj v Železném Brodě

Poslední listopadovou sobotu se konal v Železném Brodě již 8.ročník Memoriálu Bedřicha Chmelíka – fotbalový turnaj hráčů nad 35 let. Tradičně na místní umělé trávě nechyběl Bakov nad Jizerou, jenž v minulosti tento dobře organizovaný turnaj párkrát vyhrál. A protože organizátoři mají pokaždé pro hráče v místní restauraci připravenou nabídku pokrmů z pravé vesnické zabíjačky, je tato událost mezi bakovskými velmi oblíbená. Takový prejt, ovar či prdelačka jsou opravdu dobrými lákadly…

Proto byl jako vloni velký zájem si na tomto turnaji zahrát. A tak Bakov vyslal do bojů opět dva týmy pod názvy SG Bakov a Bejci z Bakova. Bejci, loňský vítěz si stanovil jasný cíl, nechat na putovní křišťálový pohár opět vypískovat stejný název týmu. Druhý tým přijel do pojizerského městečka proslaveného sklem vylepšit loňské 6.místo. A to se podařilo. Na rozdíl od Bejků díky lepšímu týmovému duchu postoupil do finálové šestičlenné skupiny. Do ní si přinesl z možných šesti bodů pouze tři - za jednu výhru. Měl však možnost získat v dalších třech zápasech 9 bodů a dostat se na "bednu". Hned v prvním zápase ovšem prohráli s domácím týmem 1:3. V následném derby proti Skalsku vývoj zápasu opanovali a vyhráli s přehledem 2:0. A měli rázem velmi slibnou šanci získat druhé místo. Stačilo jen porazit nejslabší mužstvo finálové skupiny Hellstars a zároveň pomstít tak Bejky, které byli jím vyřazeni z bojů o medaile. Pomsta se ale nekonala. Zápas se sice vyvíjel po vlastním jejich gólu pro bakovský dobře. Ovšem vyrovnání a jejich získaný jediný bod v této skupině znamenal jejich pád až na 4.místo.

A tak katem Bakovských týmů se v sobotu staly „Pekelné hvězdy“. Ty také rozhodly o letošním neúspěchu Bejků. Ony totiž 20 vteřin před koncem posledního zápasu základní skupiny daly vítěznou branku a ukončily tažení Bejků za medailemi. Samozřejmě, že by ten gól neměl takovou váhu, kdyby v prvním zápase s domácím Železným Brodem proměnili z více jak deseti střel a šancí alespoň nějakou a nenechali si z ojedinělé šance domácích dát rozdílový gól. Tato prohra v úvodu vzala obhajobu loňského triumfu rázem za své. Ve skupině o umístění na 7.-10.místě již hráli bez větší motivace a obsadili tak až 8.místo.

 

Fotogalerie

 

Skupina A – BEJCI z Bakova

Skupina B – SG Bakov

Sestava:

Lehký – Smetana, Vitmajer, Sedláček (Vaněk) – Resl, Bobek, Fanta (Bareš)

 

Sestava:

Šimíček – Balogh, Sieber, Brodský (Syrůček) – Šavrda, Korbář, Smutný

Bejci – Železný Brod  0:1

 

Bejci – Esslteam 6:2

(4x Resl, Bareš, Vitmajer)

 

Bejci – Skalsko 2:1

(2x Sedláček)

 

Bejci – Hellstars 1:2

(Fanta)

 

SG Bakov – Lučany 0:0

 

SG Bakov – IMP Kokonín 5:0

(2x Smutný, Korbář, Balogh, Šavrda)

 

SG Bakov – Baudyš Team 3:1

(Sieber, Korbář, Šavrda)

 

SG Bakov – Lázně Bělohrad 0:3

 

Zápasy ve skupině o umístění  7.-10.místo

Zápasy ve finálové skupině

Bejci – Lučany 2:1

(Smetana, Fanta)

 

Bejci – IMP Kokonín 2:5

(2x Sedláček)

SG Bakov– Železný Brod 1:3

(Smutný)

 

SG Bakov – Skalsko 2:0

(Korbář, Balogh)

 

SG Bakov – Hellstars 1:1

(vlastní)