V bezstarostném zápase s Radimí Áčko remizovalo

Viktorie Radim - SK Bakov nad Jizerou  2:2 (0:0)

Mistrovský zápas 1. A třídy Stř. kraje – 30. kolo

Branky: Beran, Špringer

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Flodrman, Bláha  – Kořínek, Hůlka, Frelich, Nagy – Beran, Špringer

Střídání: Koťátko, Zahrádka, Vaněk

Komentář: V posledním mistrovském utkání jsme zavítali na hřiště nováčka naší soutěže mužstva z Radimi. Stejně jako naše mužstvo, tak i domácí měli jistou záchranu soutěže i pro příští ročník. Utkání se hrálo za občasného deště před velmi slabou diváckou kulisou.

Začátek mistrovského utkání se nesl ve znamení nástupu domácí týmu, který nás přikoval na naši polovinu a chvílemi nám nepůjčil míč. V našich řadách panovala neurovnanost, malý pohyb a nedůraz. Naštěstí se domácí hráči nedostali k žádné vyložené brankové příležitosti, která by hrozila brankou v naší síti. Jedinou nebezpečnou střelu k tyči zneškodnil Janura.

Postupem času jsme se osmělili a začali hrát kombinační hru. Po propagačních střelách mimo branku se do velmi dobré střelecké příležitosti dostal Beran, jeho střela k naší smůle skončila na tyči domácí branky. Zanedlouho předvedl akrobatickou střelu Kořínek, jeho zadovka olízla břevno branky domácích. Ve velké šanci se po rohovém kopu ocitl Smetana, jeho hlavička však nenašla správný směr do sítě. Do konce první půle se nám k nelibosti nepodařilo skórovat, za bezbrankového stavu se šlo do kabin.

Druhá půle začala obrovskou šancí Berana, který se proháčkovat přes tři protihráče, ale bohužel nepřesně svoji akce zakončil. Za malou chviličku jsme se radovali. Parádní kombinaci Špringera s Berana na jeden dotyk zakončil druhý jmenovaný do sítě. Naše radost však netrvala dlouho. Rychlý přechod z vlastní poloviny po našem rohovém kopu a nerozhodnost brankáře Janury při výběhu z branky znamenala vyrovnání. Aby toho nebylo málo, za krátkou dobu jsme prohrávali. Tradičně naše nedůsledné bránění při rohu domácích a míč v naší síti. Naštěstí se nám po krásné střele Špringera podařilo obratem vyrovnat. Do konce zápase se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji snahu. Hlavička Smetany a střela Flodrmana volaly po skórování. Remízový stav vydržel do konce mistrovského zápasu. Škoda zahozených šancí v prvním poločasu, na vítězství na venkovním hřišti rozhodně bylo v našich silách.