V generálce výhra nad Lhotou

SK Bakov - Dlouhá Lhota 3:2 (2:1)

Branky: Hozák; Vaněk; Nedvěd

Sestava: Lehký ( 46.min Kysela) – Adam; Beránek, Žďárský; Beran – Mlynka; Vích; Vaněk; Polášek (46. min Bradáč) – Hozák; Nedvěd

   Generálkou na novou sezónu bylo utkání proti nováčkovi naší soutěže Dlouhé Lhotě. Nastoupili jsme téměř v kompletní sestavě. A výkon nebyl vůbec špatný. Začali jsme skvěle. Hned v první minutě jsme předvedli ukázkovou akci z pravé strany, kdy Mlynka nádherně odcentroval před branku a Hozák ve skluzu překonal hostujícího gólmana. Branka nás povzbudila a naše mužstvo jakoby chtělo odčinit minulou porážku v Březně se snažilo o útočný fotbal. Bohužel se nedařila koncovka a i proto přišel trest. V 15. min se hosté dostali na dostřel branky a nádherná střela záložníka hostí skončila v horním růžku domácího brankáře. Byla to výstavní branka, která nás na pár minut dostala dolů. Ale po půl hodině hry, nejlepší hráč utkání Vaněk konečně proměnil své sólo a my jsme se znovu dostali do utkání. Bohužel, naše hezké kombinační akce postrádaly to nejdůležitější. A to přesné zakončení, nebo i efektivnější finální přihrávku.

   Do druhé půle jsme šli s drobnými změnami a soupeře jsme „posílili“ o gólmane Lehkého, který nastoupil v jejich dresu na hrotu útoku. Soupeř přijel v deseti hráčích a už první půli za něj hrál velmi dobře Bradáč. Jaká to bude posila nám Martin ukázal 15. min před koncem, kdy po pěkné přihrávce dal muster našim útočníkům, jak zakončit. A to už na začátku druhé půle mu jednu vyloženou příležitost zlikvidoval náhradní brankář Kysela. Ten se předvedl mimochodem velmi sebevědomým výkonem. Ale tím působilo celé naše mužstvo dirigované velmi dobrým Vaňkem. Konečně zahrál dle představ!! Naší hře chybělo jediné, přesné a efektivní zakončení. Mnoho nadějných situací zastavilo postavení mimo hru našich dvou útočníků. Přesto tým toužil po vítězství a to přišlo v předposlední minutě.

  Dalo by se říct, že generálka vyšla, ale jak jsme na tom opravdu, ukáží až první zápasy v novém ročníku. Máme velice úzký kádr a každá absence bude velmi citelná. Doufejme, že se nám bude dařit a záchranářské starosti z minulé sezóny i přes značné oslabení nás minou velkým obloukem.