V Janovicích Áčko vyhrálo zaslouženě

SK Uhlířské Janovice - SK Bakov nad Jizerou  1:3 (0:2)

14. kolo podzimní sezóny A třídy 2011/2012

Branka: Beran 2, Hůlka

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Zajíček, Bláha L.  – Vaněk, Beran,Frelich, Nagy D. – Resl, Hammer

Střídání: Hůlka, Vaníček, Bláha J.

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k mistrovskému utkání: V předposledním podzimním kole naší třídy jsme zajížděli na horkou půdu mužstva Janovic, kde se nám v předchozích mistrovských zápasech nedařilo bodovat. Tentokrát tomu tak nebylo a historie se neopakovala.

Již od úvodních minut bylo naše mužstvo aktivní, střely Berana, Resla a Vaňka však v domácí síti neskončily. Domácí na druhé straně zahrozili dorážkou po rohovém kopu, která těsně minula naši branku. Po půlhodině hry jsme se konečně zaradovali. Přímý kop Berana krásně zapadl k tyči domácího brankáře. O minutu později došlo k ostrému hlavičkovému souboji domácího stopera s naším Hammerem. Domácí hráč po ošetření nastoupil zpět do mistrovského utkání, náš útočník musel být vystřídán a putoval do nemocnice na šití s roztrženým obočím. Pět minut před koncem prvního poločasu se podruhé do domácí sítě trefil Beran po přihrávce Resla. Těsně před závěrečným hvizdem nabídl hlavní rozhodčí domácímu týmu přímý kop z hranice velkého vápna, naštěstí střela domácímu stoperu vůbec nevyšla a neohrozila Januru. Za dvoubrankového vedení pro naše mužstvo se odešlo do kabin. Druhý poločas začal dělovkou Berana a volejem Frelicha doprostřed branky. Poté začalo představení spálených šancí našich hráčů. Nejprve dvakrát neuspěl Nagy, Hůlkovo sólo bylo místo střely nesmyslně zakončeno přihrávkou na nechápajícího Vaňka. Lob Berana po chybném odkopu domácího brankáře brankou také neskončil. V největší šanci zápasu se ocitl Vaněk, který běžel po přihrávce Bláhy zcela sám na domácího brankáře, bohužel jeho zakončení bylo žalostné. Zákonitě přišel trest v podobě kontaktní branky domácích. Se skákavou střelou z hranice vápna si Janura poradil, s následnou dorážkou však nikoliv. Naštěstí naše mužstvo nepřipustilo žádné drama, další Hůlkova akce byla tentokrát s přehledem zakončena do sítě domácího brankáře. Poté byl zápas ukončen. Vítězství bylo zcela zasloužené. Nebýt trestuhodně zahozených brankových příležitostí, mohlo být vyšším rozdílem.