Vítězství na slavném boleslavském hříšti

Sporting Mladá Boleslav- SK Bakov nad Jizerou  1:6 (0:3)

Branky:  3x Štučka, Páchym Tomáš, Turek, Šulc

Sestava: Boček – Stránský, Smetana, Adam – Šulc, Turek – Havrda – Štučka

Střídali: Páchym Tomáš, Páchym David

K 6. mistrovskému kolu soutěže mladších žáku okresu Mladá Boleslav známé pod názvem 7+1 naše mužstvo cestovalo na půdu Sportingu Mladá Boleslav. Hrálo se v netradiční čas a to v úterý 8.10. od 16:30 hodin a to na hřišti kde se rodila historie boleslavského fotbalu, tím mám na mysli hřiště slavné Aston Vily Mladá Boleslav, sídlící v dnešní Čechově ulici. Kromě klubu s hvězdným názvem přítulný areál s hřištěm ligových parametrů, též využívají mužstva dnešního FK Mladá Boleslav.

Na Sporting jsme dá se říci vycestovali v kompletní sestavě kromě kapitána Žáka, kterého den před zápasem skolilo nachlazení. Soupeře zvučného jména jsme se nezalekli, kdy hned v úvodu jsme si vytvořili řadu slibných příležitostí. Za to soupeř branku našeho Bočka ohrozil jen výjmečně. My jsme soupeře hlavně přehrávali ve středu pole, které ovládali výborně fyzicky i technicky vybaveni Šulc s Turkem. Ti byli doplňování ofenzivními krajním obránci. Do toho se připojil hrotový útočník Štučka, který svou rychlostí motal hlavy domácím obráncům. Náš tlak trval až do konce prvního poločasu, kdy do poločasové přestávky se odcházelo za stavu 3:0 v náš prospěch. V druhém poločase jsme zrychlili hru náběhy do volného prostoru a rychlými přihrávkami. Za to jsme byli odměněni dalšími dvěmi brankami. Ke konci utkání jsme polevili v iniciativě, kdy nás za toto soupeř ztrestal inkasovanou brankou. Na to jsme odpověděli indviduální herní situací v pokutovém území domácích, kterou si vytvořil Šulc a před jejím finálním zakončení byl faulován. Rázem hlavní rozhodčí za tento prohřešek proti pravidlům správně nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám faulovaný Šulc, kdy ráznou střelou do pravého horního rohu branky domácího brankáře mu nedal žádnou šanci. Šulc svým proměněným pokutovým kopem stanovil konečný stav utkání na 6:1 v náš prospěch. Touto výhrou jsme si upevnili pátou příčku v mistrovské tabulce, kdy se jedná o pozici kde by jsme se měli pohybovat a pokud budeme do utkání nastupovat v kompletní sestavě tak by jsme mohli o jednu či dvě příčky ještě poposkočit.