Výborný výkon znamenal nečekäný bod z Chotětova

Chotětov – Bakov 1:1 (1:0) na pen. 3:2

Ve středečním vloženém kole získali žáci bod za výborný výkon především ve druhém poločase. Jediné, co nás může mrzet je velké množství zahozených šancí.

Domácí začali aktivněji a tlačili se před bakovskou branku, ale obrana tentokrát hrála bez chyb a zachycené míče rozehrávala přes zálohu. Prvních dvacet minut se Bakov spíše bránil a poté přišla jeho chvíle. Několik pěkných kolmých přihrávek za obranu přineslo první dvě samostatná sóla, kdy Sameš řešil nájezdy na brankáře zbrkle, poprvé střílel nepřesně vedle a podruhé trefil ruku domácího obrovitého brankáře. Další možnosti skončili na domácí obraně. Bohužel v nastaveném čase prvního poločasu jsme nepokryli na vápně domácí hráče a po nešťastném odrazu míče se domácí dostali do vedení.

Naštěstí nás inkasovaný gól nepoložil a navíc nejnebezpečnější hráč domácích měl problémy s nohou. Od první minuty druhého poločasu jsme domácí přišpendlili před jejich vápna a krátkými přihrávkami po zemi jsme si vytvářeli šance. Nejprve se dostal do šance Sameš, ale jeho střela nebyla důrazná, vzápětí Kendík v tutovce mířil bodlem vedle a sólo Bradáče a střelu z blízka chytil domácí brankář kolenem. Domácí se omezili na nebezpečné výpady stopera, který párkrát obranu Bakova zaměstnal, ale více než dva rohy a střelu z trestného kopu nad nevymyslel. Bakov se nadechl k poslednímu náporu, ale střela Říhy mířila doprostřed a trestný kop Berana brankář také vykopl. Když už to vypadalo na vítězství domácí přetáhl Studničný balón na Sameše, ten se zbavil kličkou obránce a tentokrát samostatný nájezd na brankáře řešil střelou po zemi k tyči – 1:1. Do konce utkání se stav již nezměnil a o přidělení druhého bodu rozhodo valy penalty.

V první sérii Říha poslal míč po zemi k tyči, ale domácí vyrovnali. Ve druhé sérii Studničný branku natrefil a domácí šli do vedení. Ve třetí sérii Beran střelou pod břevno vyrovnal, ale domácí také proměnil a získali bod navíc za výhru na penalty 3:2.

Kluci podali výborný výkon, brankář Jíra chytal skvěle, obrana hrála bez chyb a Beran se Studničným podporovali zálohu v které vyčnívali především Resl se Samešem.

Branka: Sameš.

Sestava: Jíra – Cecava, Beran, Studničný, Marcinko – Sameš, Bradáč, Říha, Resl – Kendík, Dohalský. Střídali: Hulinský a Dutka.