Výhra na penalty částečně napravila pochybení brankaře.

SK Bakov – FK Neratovice-Byškovice B

2:1p. (1:0, 4:3)

Branky: 13.M. Mlynka– 51.Jakub Moravec

Rozhodující penalta: V. Sedláček

ŽK: 36. R.Křepelka , 81.J. Smetana - 67.J. Drahorád , 79.P. Mráz

SK Bakov: T. Majzlan - J. Smetana (82. T. Vitmajer) , R. Křepelka (53. J. Resl) , V. Sedláček , L. Bláha - L. Vávra , J. Kvapil (70. M. Louda) , L. Kendík , R. Frélich - M. Mlynka , M. Vaněk

FK Neratovice: T. Prejsa - T. Lemarie , P. Mráz (85. V. Kaňka) , Jan Moravec (62. P. Nezbeda) , M. Zeman - T. Dohnal , L. Lelek , J. Drahorád , M. Panocha (76. A.Černý ) - Jakub Moravec , D. Nguyen

Foto ze zápasu od Tomáše Tyla - zde

IDEÁLNÍ PŘÍLEŽITOST JAK VYVĚTRAT DUSNO V KABINĚ  Pohled na tabulku po odehraných úvodních čtyřech kolech není pro Bakov vůbec lichotivý. Pouhé dva body řadí tým mezi outsidery soutěže. Změnit to mohl druhý domácí duel. Proti prognózám podpořilo myšlenku zlomit nepříznivý vývoj vstupu do podzimní sezony i počasí. Sluníčko fotbalu přálo a dobře namotivovaní bakováci do zápasu také vstoupili o poznání sebevědoměji a veseleji, než tomu bylo doposud.

STŘELEC UNIKL A ZÁHY VNESL DO HRY KLID   Vstřelit první branku v utkání se Bakovu na podzim ještě nepodařilo, a zmiňovat, že v žádném zápase ještě nezažil vedení – no to je jako házet hrách na stěnu! V sobotu však hráči splnili oba předzápasové cíle a oběma naráz potěšili věrné diváky. Byť tomu tak nemuselo být. Ve 4.min totiž zahrávali hosté roh a na přetažený míč si počkal osamocený stoper Moravec. Jeho střela z voleje byla gólová! Jako nebráněný měl dostatek času nastavit placírku a zamířit mezi tři tyče. Naštěstí pro domácí z ideální pozice jednu z nich trefil. Poté přišla chvíle útočníka Mlynky. Hráč, u kterého v individuální statistice výrazně převyšuje počet šancí nad počtem vstřelených gólů, tentokrát předvedl naplno svůj střelecký talent a napoprvé zavěsil! Únik po levé straně ve 13.min zakončil chytrou střelou do vzdálenějšího růžku hostující branky – 1:0. Přitom obrana Neratovic předtím vůbec nemusela vyhlašovat žádnou zvláštní pohotovost. Vyslání křižné střely se odehrálo v uctivé vzdálenosti od jejich svatyně. V předchozích zápasech se neúspěšné pokusy Mlynky odehrály podstatně z jednodušších pozic. Ale takový je fotbal…

OPĚT CHYBA BRANKÁŘE   Brzký gól znamenal v minulé sezoně pro Bakov párkrát klidnou výhru za tři body. Podobně se mohl dohrát i zápas s neratovickou rezervou. Ale to by nesmělo dojít k nedorozumění mezi obranou a gólmanem. Majzlanovo zařvání „Mám...!“ dalo pokyn stoperům přenechat na něho směřující míč. Bohužel jeho špatný odhad situace využil neratovický útočník – 1:1. Neproměňování „tutovek“ a nejisté zákroky brankařů na postu jedničky mají za následek podzimní výsledkové trápení. Po Kosmonosech a Zárybech, kdy tým vždy obdržel lacinou branku navyšující ztrátu na 0:2, bylo poté pro hráče v poli obtížné otočit nepříznivý vývoj utkání. Tentokrát proti Neratovicím Bakov přišel „pouze“ o vítězství za tři body.

VŠECHNY SÍLY DO UTOKU   Po nešťastném vyrovnání trenérské duo Maryška-Prokůpek hnalo tým za vítězstvím brzkým  střídáním. Místo Kendíka šel na plac další útočník Michal Louda a Vaněk se stáhl do zálohy. Lodivodové cítili, že soupeř je k poražení. Nebýt nešťastné události z 51.minuty, tři body by jistě zůstaly doma. Proto posílení ofenzívy v závěru utkání bylo namístě. Deset minut před koncem si řekli: Teď, nebo nikdy! a stáhli ze hřiště obránce Smetanu, a do hry poslali dalšího záložníka, mladého Vitmajera. Jeho pokusy obehrát zkušenějšího soupeře byly troufalé a sklidily za nebojácnost pochvalu od trenéra. Otevření zadních vrátek hosté vycítili, a málem se nám to vymstilo. Nakonec remíza vedla již potřetí na podzim k rozdílovým penaltám.

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO   Po vstřelených penaltách Mlynky, Kvapila a Vávry se netrefil benjamínek Vitmajer. Hosté neuspěli již při uvodním pokusu. Střelu do středu branky vykopl nohami Majzlan a částečně odčinil zaváhání. V poslední sérii za stavu 3:3 skóroval Sedláček, neratovický hráč nikoliv. A tak druhý bod připadl nám, a za této situace se stal bodem zlatým. Pomalu, ale jistě se začal Bakov vzdalovat týmů na posledních třech příčkách, se kterými se utká v následných třech zápasech v tomto pořadí: Lužec, Řepín a Labský Kostelec. To, že se bude jednat o dvojnásobně důležité zápasy, je všem jasné.

ROZHOVOR S TRENÉREM JAROSLAVEM MARYŠKOU

Prozraď, co ostrého padlo o poločasové pauze v kabině?  Chtěli jsme s Jardou, aby obrana nebyla ta vysoko na půlce. Soupeř se k nám dostával balóny přes obranu a Smetana s Křepelkou a s tím jsme měli problémy. Jinak nic zásadního. Vytýkali jsme spíše individuální chyby, směry náběhů atd. …což někteří jedinci neunesli.

Proč byl střídán Křepelka? Jak ho nahradil debutant Jan Resl mladší?  Roman byl střídán pro obnovení zranění zad, a bohužel to vypadá na stopku pro celý podzim. Resl po počáteční nervozitě zahrál velmi dobře.

Závěr utkání jste to riskli, a po stažení Smetany hráli v obraně pouze na tři beky? Nebylo to až příliš riskantní? Moc nechybělo a místo alespoň nějakých bodů to mohlo dopadnout katastrofálně… Jarda už moc nebránil. Ba naopak. Pouštěl se do zbytečných útočných akcí, a zpět mu chyběly síly. Proto jsme se rozhodli pro tuto variantu s Vávrou a Vitmajerem…

V sobotu se tým zbavil jedné ze dvou slabin, proměňování šancí. Zakončení Mlynky bylo fantastické. Co ale brankáři…. Výkony brankářů jsou pro nás velké rozčarování. V každém zápase jsme inkasovali minimálně jednu branku, které se dalo zabránit.

Penaltová loterie nakonec dopadla šťastně. Fanoušci byli však překvapeni nasazením Vitmajera do 4.série. Jinak střídající dorostenec předvedl ve svém druhém vystoupení v I.B třídě nebojácný výkon… Tomáš je velkým příslibem pro bakovský fotbal. Hraje bez nervozity a i proto byl určen na jednu penaltu. Nedal, ale je to pro něj zkušenost

Příští soupeř       AFK Eletis Lužec nad Vltavou

DVA ROKY JSME V LUŽCI NEDALI GÓL    Náš příští soupeř se prozatím zmohl pouze na dvě remízy s následnými prohranými penaltami doma proti s FC Mělník a TJ Klíčany. Venku třikrát prohrál (St.Boleslav, Bousov, Byšice). Sice díky naší sobotní výhře nad Neratovicemi zaostává za námi o dva body, ale v minulé sezoně nás v obou zápasech porazil. Nejprve doma 1:3 a na jaře v Lužci 0:1. V měření sil v sezoně dříve (2013/14) jsme byli o malinko úspěšnější. V rámci tragického podzimu jsme opět v Lužci prohráli, tentokrát 0:2. Poté ovšem přišla bakovská jarní krasojízda a doma jsme jim naoplátku uštědřili debakl 7:2. Lužec se řadí jistě mezi ty neoblíbené soupeře. V minulém kole v Byšicích po poločase prohrával 0:2. Po pauze během deseti minut vsítil podobně jako my dva rychlé góly. Nakonec prohrál 2:4. Pozor na začátek druhého poločasu!