Výhra ve Březně snad bude na záchranu stačit

SK Březno - SK Bakov nad Jizerou B  1:2 (1:2)

Mistrovský zápas 1.A třídy dorostu – 26.kolo

Branky: Vaněk z PK, Nedvěd

Sestava: Lehký – Matohlína, Beránek, Žďánský, Beran  – Mlynka, Vaněk, Zahrádka, Adam – Nedvěd, Hozák

Střídání: Kysela

Komentář: V závěrečném mistrovském zápase nastoupil náš dorost na hřišti nedalekého Března. K utkání jsme cestovali bez omluvených klíčových hráčů Vícha a Kendíka. Oba nepřítomné zastoupili mladší Beran s Adamem a rozhodně nezklamali.

Úvodní minuty byly z naší strany jako ve stylu ,, ala Barcelona,,. Dlouhý pas Žďánského za domácí obranu našel nabíhajícího Vaňka, kterého v pokutovém území fauloval domácí brankář – pokutový kop. Sám postižený ho s přehledem proměnil. O chviličku později jsme se radovali podruhé. Hozák se krásně uvolnil přes dva protihráče a fotbalově nahrál na vápno Nedvědovi, které propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácím hráčům spadla brada, nechápali, kombinace jim nevycházela, vývoji zápasu jsme jasně dominovali. V polovině prvního poločasu domácí přeci jenom ožili, zvýšili pohyb, důraz a začali nám dělat problémy. Nejprve fantasticky začaroval Lehký při krásné střele do šibenice, poté jsme měli velké štěstí, když domácí útočník netrefil dorážkou zcela prázdnou naši branku. Těsně před poločasovou přestávkou se domácí přeci jenom dočkali. Takticky špatně rozehraného autu se zmocnil domácí hráč a prudkou křížnou střelou nedal Lehkému šanci.Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Druhý poločas začal velký náporem domácích. V našich řadách začal chaos, nestíhali jsme, naštěstí domácím nevycházela koncovka. Postupně jsme se zklidnili a začali hrát naši hru s aktivním útočným pojetím. Při střelách Vaňka a Nedvěda se několikrát vyznamenal domácí brankář. Do konce zápasu jsme už domácí hráče k ničemu nepustili a výsledek udrželi.

Poděkování patří všem hráčům za jejich výkon. Věřme, že tato výhra definitivně znamenala jistou záchranu v soutěži i při plánované reorganizaci mládežnické kopané. Velký dík patří také trenérovi Maryškovi za jeho návrat k týmu a vedení v jarní časti soutěže.                                            

Lukáš Bláha