Zápas byl ozdobou sportovního odpoledne. Smál se ovšem soupeř.

SK Bakov B – SOKOL BŘEZNO

2:3 (2:0)

Branka: 34.Košvanec, 44.Pokorný (pen.) – 64.Procházka, 70. Svoboda, 72. Koudelka

SESTAVA SK BAKOV B

Lehký M.

Cecava , Sedláček, Prokůpek O., Šavrda

Pokorný, Košvanec (87.Šulc), Formáček , Vitmajer T. (63.Řehák)

Resl (66.Bareš), Beránek

Za slunného nedělního odpoledne přivítala naše rezerva hráče Sokola Březno. Úvodní tlak hostí mnohé naznačil. Nepřesné nahrávky a zbytečné ztráty nás dostávaly pod tlak a především obrana si v úvodu nestačila vydechnout. Poté z nenápadné akce ve 34.minutě udeřil domácí Košvanec a Bakov překvapivě vedl. Než se hosté rozkoukali, byl sám před jejich brankářem Pokorný a skoré mohl navýšit, ale trestuhodně zahodil. Zanedlouho následovala další šance, v pokutovém území byl faulován Košvanec a pískala se penalta. Míč si postavil Pokorný a za obrovské radosti domácích vstřelil do šatny druhý gól – 2:0.

Zřejmě po průvanu v kabině hostí se ve druhém poločase děly věci. Březno téměř nepůjčovalo míč a svým napadáním a touhou zvrátit výsledek běhali po hřišti hostující hráči jak motorové myši. Odměnou jim byla osmiminutovka znamenající otočení výsledku. Nejprve v 64.min hostující Procházka krásnou střelou do šibenice snižuje na rozdíl jediné branky. Vynucená střídání Vitmajera a hrajícího trenéra Resla byla ještě větší vodou na březenský mlýn. Kolo se roztočilo na maximální obrátky a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Tlak proměňuje hostující Svoboda. Centr z levé strany se jako nejlépe zorientovaný ve skrumáži nerozpakuje a cílí na bakovskou branku. Gólman Lehký nemá šanci, stav je srovnaný - 2:2. Ovšem pro lídra tabulky to bylo málo. Chtěl vyhrát. Neuběhly ani dvě minuty a náskok Bakova z prvního poločasu byl minulostí. Po nedůrazu obrany v 72.min dostává balón do vápna Koudelka a střelou k tyči dává vítězný gól.