Zbečná prohra v derby

MSK - SK Bakov nad Jizerou - 1:0 (0:0)

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 17. Kolo dohrávka

Sestava: Janura – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Smetana  – Kořínek, Beran, Frelich,Hůlka,Bláha – Vaněk

Střídání: Malina, Nagy, Koťátko

Komentář: V derby dohrávce 17. kola mistrovské soutěže naší výkonnostní třídy jsme zavítali na hřiště našeho blízkého souseda z nedalekého Mnichova Hradiště. V utkání hraném v úmorném vedru jsme dost nešťastně prohráli nejtěsnějším rozdílem branek.

Úvodní minuty prvního poločasu přinesly nápor domácích, naštěstí propagační střely a rohové kopy neohrozily naši branku. Po úvodní desetiminutovce hra domácí dost opadla a naše mužstvo začalo přebírat iniciativu. Soustředěnou obranou a pokusy o rychlé brejky jsme začali dělat domácím hráčům problémy. Mužstvo si začalo věřit, bohužel žádná vyložená šance nepřicházela. V 30. minutě zápasu se krásně uvolnil Kořínek, předložil míč na vápno Hůlkovi, který nezakončil přesně mezi tyče Mocovi branky. Po pěti minutách přišel dlouhý pas Smetany na Berana, včasné vyběhnutí a zákrok Moce na hranici vápna zabránilo přesnějšímu zakončení. Domácí do konce první půle prakticky neohrozily branku Janury. Za bezbrankového stavu se šlo do kabin.

Druhý poločas žádnou změnu obrazu hry nepřinesl. Za zmínku stojí domácí šance ze 61. minuty, kdy hlavička Dida těsně minula naši branku. V 70. minutě se v největší šanci zápase ocitl po pasu Berana Vaněk. K naší nelibosti jeho sólo a následné zakončení neskončilo v síti domácích. O pár minutek později hlavička Frelicha těsně minula růžek domácí svatyně. Když se zdálo, že zápas spěje ke spravedlivému remízovému stavu, došlo ke školácké chybě Flodrmana v našem vápně, Kraus propálil Januru a rozhodl zápas. Do konce mistrovského zápase se už nic podstatného nestalo a domácí své vedení uhájili.

Mužstvo zaslouží pochvalu za přístup a výkon v utkání. Veliká škoda této nezasloužené prohry s regionálním rivalem.

L. Bláha