Zbytečná prohra s Týncem

SK Bakov nad Jizerou – FC Ferkom Týnec nad Sázavou 1:2 (1:0)

13. kolo podzimní sezóny A třídy 2011/2012

Branka: Hammer

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Zajíček, Bláha L.  – Hůlka, Beran,Frelich, Nagy D. – Vaněk, Hammer

Střídání: Koťátko, Vaníček, Resl, Špringer

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k mistrovskému utkání: V dalším kole mistrovské soutěže jsme nastoupili na domácím hřišti proti soupeři z dalekého Týnce. Pasivní bilance z posledních vzájemných zápasů nás motivovala k podobě zisku tří bodů za vítězství. Bohužel zůstalo pouze jen u přání.

Začátek první půle vyzněl zcela jasně pro naše mužstvo. Aktivní hrou jsme si vypracovali první náznaky šancí. Beranova dělovka svůj cíl nenašla, volej Nagyho šel vysoko nad branku hostí. V 7. minutě mistrovského zápasu jsme se zaradovali. Po akci Vaňka se k míči dostal Hammer a jeho střela na přední tyč skončila za zády překvapeného brankáře Týnce. Okamžitě po vstřelení branky naše hra nesmyslně opadla. Vyklidili jsme střed hřišti a oba týmy praktikovali ,,hurá styl,,. Rychlý přechod hostí do naší obrany nám začal dělat problémy. Největší nebezpečí hrozilo z jejich strany po zahrávání rohových a přímých kopů, naštěstí v koncovce byli bezzubí a prakticky Januru v naší brance výrazně neohrozili. Na druhé straně ani my jsme si nevypracovali stoprocentní brankovou příležitost, která by přinesla zklidnění do naší hry. Jediným náznakem šance byl únik Hůlky po pasu Berana, z kterého nic nakonec nebylo. Za příznivého stavu pro náš tým se odešlo do kabin.

Druhý poločas začal náporem hostí. Během prvních minut jsme se nedostali pořádně ke hře. Málo pohybu, řada zkažených přihrávek a kolikrát i pochybné výroky pánů rozhodčích nás logicky srážely do kolen. Hosté vycítili šanci a nakonec ji dokonale využili k naší nespokojenosti. Nejprve přišla vyrovnávající branka po rohovém kopu, který nedokázal nikdo z naší obrany odkopnout a následná slabá dorážka záložníka hostí zaplula do naší sítě. Nedorozumění naší obrany s brankářem přineslo lacinou druhou branku v naší síti. Zbývající minuty mistrovského zápasu jsme dohrávali v křeči a bez nápadu. Jedinou šancí byla pěkná bomba Berana, která prosvištěla kolem tyče hostí.

Prohra našeho týmu byla krutá a smutná, ale naše pasivita k ní výrazně napomohla.