Zeleneč dostala v Bakově bůra!

Bakov – Zeleneč  5:0 (3:0)

Branky: Beran 2, Hammer 2, Vaněk.

Sestava: Janura – Smetana (60.Vaníček), Sedláček, Zajíček, L. Bláha – Hůlka (72. Nagy), Beran, Frelich (55. Koťátko) – Vaněk, Hammer

Bakov po dvou vítězství bez obdržené branky si s chutí smlsnul na soupeři ze Zelenče a jednoznačně ho roznesl 5:0 a to ještě několikrát hosty zachránil od vyššího přídělu brankář.

Hosté se od úvodu snažili vytvořit si převahu především pohybem a dlouhými přihrávkami za obranu, ale do šance se nedostali. Náznakem byl pouze roh, který propadl přes celé vápno, ale nikdo nestačil zakončit. Do první šance se dostali domácí, když přihrávku Berana Hammer trefil jen do brankáře. Zanedlouho udeřilo – Hammer měkkým obloučkem vrátil před branku přetažený centr a Beran si míč zpracoval a bez potíží poslal Bakov do vedení. Neuběhlo ani 5 minut, Hammer s Frélichem si v rychlosti narazili míč a kolmý pas za obranu proměnil pod brankářem Vaněk. V další šanci se ocitl Vaněk, ale mířil vedle. Poté se dostali ke slovu hosté – špatně zorganizovanou domácí obranou prošel útočník až k Janurovi, ale ten jeho nájezd vyrazil na roh. Ještě do přestávky se podařilo zvýšit aktivnímu Hammerovi hlavou. Hosté hráli tvrdě a na to doplatili. Ve 44. Minutě obránce hostí, který již měl žlutou kartu strčil v přerušené hře metr před rozhodčím do Sedláčka a dostal červenou kartu.

Druhý poločas byl jen otázkou skóre. Domácí se snažili držet míč a čekali na soupeře, který byl již odevzdaný a frustrovaný. Zbytečným chybičkám v rozehrávce jsme se nevyhnuli, ale žádná z nich neskončila trestem. Na druhé straně potěšila diváky krásná akce s několika narážečkami na jejímž konci předložil Beran míč Hammerovi před prázdnou branku a bylo to 4:0. A o pár minut později nepohlídali hosté při rohu na vápně Berana, který měl dost času si míč zpracovat a dělovkou ho poslat pod víko – 5:0. Od většího přídělu zachránil hosty brankář, který stačil vyrazit na roh krásné dělovky Zajíčka, Berana a Hammera.

Za poslední tři kola má Bakov 9 bodů a skóre 7:0, což mužstvo katapultovalo na 11. místo se ztrárou 3 bodů na 5. místo. Doufejme, že výborné výkony posledních týdnů budou pokračovat i na hřišti posledního týmu Jílového.