Jaroslav Prokůpek  trenér A-týmu

 

zpět

Druhé kolo otázek položil opět Ondřej Zajíček - červen 2015

Tak Jardo, jak hodnotíš ten svůj první rok u bakovského A týmu a konečné 4. místo v soutěži? Při rozhovoru v zimě jsi kladl za cíl umístění do 3. místa, které bylo v té době vzdáleno 5 bodů? Svůj první rok hodnotím celkem kladně, přiučil jsem se od kolegy nové věci a hlavně koučování chlapů, které je rozdílné od žáků, kde jsem převážně působil. K druhé části otázky -  jsem zklamaný, že jsme nedosáhli bedny.

Viděl jsi během jarní části nějaké zlepšení či posun oproti podzimu ve hře tvých svěřenců, hlavně co se týče útočné hry? Zlepšení nastalo hlavně ve hře na dva útočníci a menší zlepšení nastalo i v držení míče s kombinací do uzavřené obrany.

Týmu se nebývale dařilo na domácím hřišti, což byla obrovská změna s podzimní částí. Co jste s týmem provedly, že doma 6x zvítězil a jen 1x remizoval? Ovšem venku to nebyla žádná sláva, pouhé 2 výhry, proč? Doma se nám dařilo hlavně proti týmům, které chtěli hrát fotbal (to byla většina). Venku jsme hráli u mužstev, která o něco hrála a na jejich herním zaujetí a přístupu k utkání to bylo znát.

Kde je největší slabina současného mužstva, dokáže tým v budoucnu podávat vyrovnané výkony jak doma, tak i venku? Největší slabina je nahradit zkušené hráče (Sedláček, Smetana, Bláha, Zajíček), kteří na jaře z různých důvodů (rodinných, pracovních, zranění a vyloučení) nemohli nastoupit. Abychom tyto hráče mohli v budoucnu nahradit je potřeba, aby mladí hráči přistupovali k fotbalu zodpovědně. Pak budeme podávat vyrovnané výkony.

Letní příprava je krátká a navíc ovlivněná dovolenou hráčů, trenérů. Jak často budete trénovat a na co se zaměříte? V létě budeme trénovat 3x v týdnu a o víkendu hrát přátelská utkání. Zaměříme se hlavně na rychlostní vytrvalost a práci s balonem.

Přátelská utkání by se měla odehrát s týmy z vyšších soutěží, co si od nich slibujete? Prověření mužstva po fyzické stránce a na jaké činnosti se v tréninku zaměřit.

Co říkáš na „pročištění“ naší skupiny 1.B. třídy? V nové sezoně by mělo být minimálně 5 nových týmů. S jakými cíli půjdeme do dalšího ročníku my? Ano změn je hodně, uvidíme co nás čeká od nových týmů. Cíl je jasný hrát o přední umístění.

Postupující Brandýs asi nemá cenu rozebírat, zasloužené 1.místo. Ovšem my ho jako jediní zvládli 2x porazit. Kde jsi viděl hlavní příčiny těchto výher s absolutně nejlepším týmem soutěže? V dobře nastavené taktice hry, kterou hráči splnili do puntíku. Proměňování šancí, které jsme si vytvořili a dobré výkony našich brankářů.

Ty sám si letos zažil jeden postup ještě jako aktivní hráč sousední Nové Vsi z „pralesa“ do „lesa“. Těšíš se nebo budeš ještě členem jejího kádru i v příštím ročníku 3.třídy, kdy se opět chystá velké derby našeho besa a Ranky? Chuť pokračovat je, záleží, jak se domluvím s novým trenérem Ranky.

Nemůžu opomenout a zeptat se, co říkáš na návštěvy A týmu v krajské soutěži a poté v sousední Nové Vsi, kam na nejnižší soutěž chodilo více diváků než na nás? Atmosféru některých jejich (vašich) utkání můžeme jen tiše závidět.  Ano návštěvy jsou špatné, zřejmě mají lepší bůček v Nové Vsi. Lidé dnes mají jiné zájmy a sport je moc nezajímá. Holt je jiná doba, která sportu nepřeje.

 

První kolo otázek - podzim 2014

Jardo, začneme tvojí aktivní kariérou, kterými kluby jsi prošel a na jakém postu jsi nejčastěji nastupoval? Aktivní karieru jsem začal jako žák v Sokolu Nová Ves. Ve dvanácti jsem přešel do žáků Mladá Boleslav, kde jsem jako žák hrál nejvyšší žákovskou ligu. Kariéra v Mladé Boleslavi pokračovala v dorostu, za který jsem si zahrál nejvyšší dorosteneckou ligu. Mé první mužské angažmá bylo v Milíčevsi, kde se hrála divize. Pak následoval přestup do Bělé pod Bezdězem, kde jsme z I.A třídy dostali do divize.  Po několika letech následoval návrat do Nové Vsi.

Největší osobní nebo týmový úspěch?  Největší osobní úspěch je start za reprezentaci ČR do 15 let a týmových je několik. V žácích 3. místo v turnaji O pohár Ivo Viktora, dorostu 2x vítězný mezinárodní turnaj ve Francii a v mužích všechny postupy.

Co tě přivedlo k trénování, ať už dříve u mládežnických družstev nebo nyní u nás? U mužů jsme tvou první štací?  K trénování mě přivedla chuť zůstat u  fotbalu a někoho naučit hrát fotbal (žáci). V mužích je Bakov moje první štace.

S jakými ambicemi, cíli jsi nastupoval k našemu mužstvu? Máte tréninky, přípravu na zápas, hodnocení utkání s druhým trenérem nějak rozdělené?    Poněvadž jsem nováček u trénování mužů moje ambice bylo, aby trénink, který si připravím, bavil a dal něco hráčům a taky se přiučit od kolegy. Tréninky, přípravu a hodnocení máme po společné konzultaci rozdělené.

Jak bys svůj první půlrok u dospělých zhodnotil, prvních 5 kol asi nedopadlo podle tvých očekávání, že? Je nakonec podzimních 20 bodů reálným obrázkem dění na hřišti při našich zápasech? První půlrok u mužstva hodnotím vcelku kladně. Špatný začátek sezóny přikládám nedostatečné účasti v letní přípravě z důvodu dovolených. Zbytek sezóny byl dobrý, co se účasti na tréninkách týká a výsledky v mistrovském utkání tomu odpovídala. 20 bodů je dobrých, ale měli jsme mít o 3 body více. Co hodnotím pozitivně je obranná činnost mužstva jeho bojovnost. Slabinu vidím v nevyrovnaných výkonech jednotlivců, malá kreativita v útočné hře a především přístup některých hráčů.

Co máš připravené nebo s čím půjdeš do zimní přípravy?  Do zimní přípravy půjdeme, abychom mužstvo dobře připravili na jaro. Něco nového si určitě připravím.

Dáváte jako trenérské duo před tým nějaký cíl pro jarní část? Na čem je potřeba zapracovat, zlepšit?  Do jarní části chceme zlepšit umístění (do 3 místa a lepší). Zlepšit chceme útočnou hru mužstva do zahuštěné obrany.

K otázce doplnění kádru. Kde by podle tebe bylo zapotřebí tým posílit? Baví se trenérské duo o možném posílení?  Snažíme se o posílení a doplnění mužstva z důvodu, že někteří chtějí končit po této sezoně. Určitě by se hodil tvořivý hráč do útočné fáze a jeden do obrané fáze.

Máš do budoucna představu o tom, jakým herním stylem by se měl tým pod tvou taktovkou prezentovat?  Do budoucna chci hrát pohledný fotbal, na který budou chodit lidi. To znamená rychlý přechod na útočnou polovinu s častým zakončením. 

A na závěr, co by jsi všem členům a fanouškům SK Bakov nad Jizerou  popřál k blížícím se svátkům a do dalšího roku 2015?  Na závěr chci popřát všem členům a fanouškům SK Bakov nad Jizerou krásné a klidné prožití vánočních svátků a do roku 2015 hodně zdraví, štěstí a bodů bakovským mužstvům.